| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Yağsız Proteinli Gıda Örnekleri

Vücut, hücreleri yapmak ve onarmak ve normal büyüme ve gelişmeyi desteklemek için yeterli miktarda diyet proteini alımına ihtiyaç duyar. Protein, birçok farklı gıda türünde bulunur. Harvard Halk Sağlığı Okulu'na göre, bir protein kaynağı göz önüne alındığında, tüm pakete bakmak önemlidir. Daha fazla yağsız protein kaynağı seçmek doymuş yağ alımını sınırlar ve bir kişinin kalp hastalığı riskini azaltır.

Balık

Harvard Halk Sağlığı Okulu, insanların diyetlerinde hayvansal protein kaynağı olarak daha fazla balık tüketmelerini önerir. . Balıklar protein bakımından yüksek ve yağ bakımından düşüktür. 3 oz. suya paketlenmiş konserve ton balığı kısmı 26 g protein, 1 g toplam yağ ve 0 g doymuş yağ içerir. 3 oz. Somonun bir kısmı 17 g protein, 5 g toplam yağ ve 1 g toplam yağ içerir. Somonlardaki yüksek yağ içeriği, yüksek omega-3 yağ asidi içeriğinden kaynaklanmaktadır. Doymuş yağın aksine, MayoClinic.com'a göre omega-3 yağ asitleri yüksek olan yiyecekler hem kolesterolü hem de kan basıncını düşürür.

Poultry

Tavukçuluk, bir başka yağsız protein kaynağıdır. 3 oz. beyaz et kümes hayvanlarının bir kısmı 26 g protein, 4 g toplam yağ ve 1 g doymuş yağ içeren en az yağdır. Derisi olmayan koyu renkli et kümes hayvanları yağda daha yüksektir, ancak bazı yüksek yağlı sığır eti ve domuz ürünlerinden daha iyi bir seçim olabilir. 3 oz. cildi olmayan koyu renkli et kümes hayvanlarının bir kısmı 24 g protein, 9 g toplam yağ ve 3 g doymuş yağ içerir.

Soya Gıdaları

Soya, esansiyel tüm amino asitleri içeren tek bitki besin maddesidir. tam bir protein yapmak. Balık ve kümes hayvanları gibi hayvansal proteinler de tam proteinlerdir. Bir protein kaynağı olmasının yanı sıra, soya gıdaları da lif ve omega-3 yağ asitleri sağlar. 1/2 su bardağı pişmiş soya fasulyesi porsiyonunda 10 g protein, 5 g toplam yağ ve 0 g doymuş yağ bulunur. 4 oz. tofu'nun porsiyonunda 9 g protein, 5 g toplam yağ ve 1 g doymuş yağ bulunur. Sığır eti ve domuz eti de dahil olmak üzere kırmızı et alımında hala tavsiye edilmekle birlikte 18 oz ile sınırlandırılmalıdır. Harvard Halk Sağlığı Okulu'na göre haftada bir. 3 oz. yuvarlak bifteğin bir kısmı 27 g protein, 4 g toplam yağ ve 1 g doymuş yağ içerir. 3 oz. yağsız rosto bifesinin bir kısmı 24 g protein, 8 g toplam yağ ve 3 g doymuş yağ içerir. 3 oz. domuz belinin bir kısmı 28 g protein, 10 g toplam yağ ve 3 g doymuş yağ içerir. 3 oz. yağsız jambonun bir kısmı 18 g protein, 5 g toplam yağ ve 2 g doymuş yağ içermektedir.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com