| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kilo Vermeye Çalışırken Meyve Kötü mü?

Kilo vermenin ardındaki fikir basit: Kullandığınızdan daha az kalori tüketin, kilo vereceksiniz. Bununla birlikte, pratikte kalori alımınızı düşük tutarken sizi tam tutmak için en iyi yiyeceklerin ne olduğunu bulmak zor olabilir. Meyveler kilo vermeye çalışanlar için iyi bir seçim olabilir, ancak meyvelerdeki kalorileri de göz önünde bulundurun.

Faydaları

Taze meyveler tipik olarak enerji yoğunluğu bakımından nispeten düşüktür; Bir porsiyonda çok fazla kalori var. Düşük enerjili yoğun yiyecekler, kilo vermeye çalışanlar için tavsiye edilir, çünkü daha az kalori almanıza yardımcı olurlar. Kalorileri nispeten düşük olsa da, temel vitamin ve minerallerle doludur. North Carolina University Extension'a göre, düşük enerjili yoğun gıdalardaki kaloriler çoğunlukla su ve lifle seyreltilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bütün meyveler kurutulmuş meyvelerden veya meyve suyundan daha az enerji yoğundur. kilo vermeye çalışıyorsunuz, çoğunlukla bu formda meyve tüketmeye çalışmalısınız. Meyvenin kurutulması meyvenin yüksek su içeriğini ortadan kaldırır ve meyve suyu sıkması meyvede bulunan ve her ikisini de enerjiyi daha yoğun hale getiren lifleri giderir. Konserve ve dondurulmuş meyveler seçerken, şeker, sodyum veya yağ ilave edilmemişleri tercih edin.

Potansiyel

Enerji yoğun yiyecekleri daha az enerji yoğun yiyeceklerle değiştirmek, örneğin meyve ve sebzeler, size yardımcı olabilir. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre kilo vermek. Örneğin, taze meyvelerde mısır gevreği veya yoğurtla karıştırabilirsiniz, böylece dolu bir kapta daha az kalori vardır, ancak hala doldurulur. CNN web sitesinde yayınlanan bir makalede Dr. Melina Jampolis, yalnızca sınırsız miktarda meyve yiyemeyeceğinizi ve özellikle kuru meyve, konserve meyve veya meyve suyu seçtiyseniz kilo vermeyi bekleyemeyeceğinizi söylüyor. Meyvelerdeki kalorilere ilave olarak hazırlama yöntemlerinin de eklenebileceğini unutmayın. Bunlar kalorileri arttırdığı için yağ ve şekerler eklemekten kaçının.

Expert Insight

Jampolis, kilo vermeye çalışan insanlara günde üç porsiyon tüketmelerini ve sadece taze veya dondurulmuş meyveler seçmelerini önerir. En az enerji yoğundur, bu yüzden istemeden çok fazla kalori tüketme riski daha azdır. Her gün tavsiye edilen diğer meyve ve sebzeleriniz, meyvelerden daha az kalori alma eğiliminde olan sebzelerden gelmelidir, çünkü meyvelerden daha fazla doğal şeker içermezler.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com