| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Eliptik Eğitim Kilo Verme Programı

Eliptik eğitimcinin kilo vermedeki rolü kalori yakıcıdır. Kilo vermek için, metabolizma ve aktivite ile yiyecek ve içeceklerden daha fazla kalori harcamanız gerekir. Eliptik bir antrenör üzerinde çalışmak, kalori yakmanın en etkili yolu olan aerobik bir aktivite şeklidir.

Temel Bilgiler

Kaybetmek için diyet ve egzersiz yoluyla 3.500 kalori eksikliği oluşturmanız gerekir. 1 lb yağ. Egzersiz yaptığınız yoğunluğa ve kilonuza bağlı olarak, eliptik bir makinede çalışmak saatte 800 kalori yakabilir. Çoğu eliptik eğitimci size ne kadar hızlı gittiğinizi söyleyen dijital hızölçerler ile donatılmıştır. Ayrıca dijital olarak ayarlanabilir direnç seviyeleri sunarlar, böylece antrenmanınızın yoğunluğunu arttırma veya azaltma yönteminiz vardır. Yeni bir egzersiz rejimine başlıyorsanız, rahat bir direnç seviyesi ve hızı bulun ve haftada üç kez en az 20 dakika egzersiz yapın ve her egzersiz arasında en az bir gün dinlenme yapın. Amacınız haftada beş gün, haftada beş gün, günde 30 dakika, haftada beş gün olmak üzere, yolunuza devam etmek olmalıdır.

Aralıkları

Alıştığınız zaman eliptik makinedeki günlük egzersizlerinize haftada bir veya iki kez aralıklarla egzersiz yapın. Aralıklı bir antrenmanda, normal hızınıza dönmeden önce periyodik olarak antrenmanın hızını veya yoğunluğunu nispeten kısa patlamalar için artırırsınız. Bu, normal hızda aynı sürede alacağınızdan daha fazla kalori yakmanıza izin verir. Örneğin, eliptik makinanızdaki direnç seviyesi 8 ile başlayabilir ve 8 dakika boyunca bu hızda egzersiz yapabilirsiniz. Daha sonra direnç seviyesini 10'a çıkarabilir ve bu seviyede iki dakika boyunca egzersiz yapabilirsiniz. Örneğin, 40 dakikalık bir antrenmanda, bu döngüyü dört kez tamamlarsınız, bu da size sabit bir hızda kalmanıza göre toplamda sekiz dakika daha hızlı kalori yakması sağlar.

Variety

Even Eğer eliptik antrenör sizin birincil aerobik aktivite kaynağınızsa, antrenmanı taze tutmak ve vücudunuza uyum sağlayacak yeni bir şey vermek için arada sırada diğer antrenman formlarını da eklemelisiniz. Eğer eliptik antrenöründeyseniz, sağladığı düşük etkili elementin keyfini çıkarırsanız, haftada bir kez sabit bir bisiklet üzerinde çalışın. Çok etkili egzersizler eklemek istemiyorsanız, koşu bandında veya mahallenizde koşmak için haftada bir gün ayırın.

Time Frame

Amacınız 1 ile 2 lb arasında kaybetmek olmalı. haftada. Eğer bir acemi iseniz, bu kilo kaybı hedefine ulaşmak için eliptik makinede gerekli kalorileri yakabileceğiniz noktaya kadar çalışmanız birkaç hafta sürebilir. Örneğin, bir haftada 3.500 kalori yakmak, haftada beş kez çalışmak için egzersiz başına 700 kalori yakmanız gerekir. Başlangıç ​​kilonuza ve zindelik seviyenize bağlı olarak, bu zor olabilir.

Dikkat Edilecek Noktalar

Herhangi bir kilo kaybı egzersiz programı, diyet yoluyla kalori kontrolünü içerdiğinde daha verimli ve etkili olacak. Sadece egzersiz yaparak tam kalori açığını oluşturmaya çalışmak yerine, ne yediğinizi izleyerek normal günlük alımınızdaki kalorileri azaltabilirsiniz. Örneğin, günde 3.000 kalori tüketirseniz, bunu 2.500'e düşürmek ve eliptik makinede ilave bir 200 yakmak, çalışmak için harcadığınız zamanı azaltır. Ama kendini aç bırakma. Herhangi bir kilo kaybı rejiminde uygun beslenmeyi sağlamak için yağsız et, az yağlı süt, meyve, sebze, kepekli tahıllar, fındık ve tohumlardan oluşan dengeli bir diyet yapın.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com