| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Yüksek Protein Tohumları

En iyi bilinen protein kaynakları hayvansal bazdır ve et, balık, yumurta ve süt ürünlerini içerir. Bununla birlikte, fasulye, baklagiller, kuruyemiş ve tohum dahil olmak üzere önemli sağlık yararları sağlayan birçok bitki bazlı alternatif vardır. Tohumlar, hayvansal ürünler kadar protein açısından zengin olmayabilirler, ancak çok yönlü herhangi bir diyet planına besleyici katkı sağlayabilirler.

Bazı tohumlar protein bakımından diğerlerinden daha yüksektir, ancak hepsinin not ettiği gibi beslenme ve sağlık için yararları. 2 yemek kaşığı içinde. keten tohumlarından 110 kalori, 8,5 g yağ ve 3,75 g protein elde edersiniz. Aynı miktarda ayçiçeği çekirdeği 95 kalori, 8 gr yağ ve 3 gr protein içerir. Susam tohumlarının iki çorba kaşığı 105 kalori, 9 gr yağ ve 3.2 gr protein ve 2 yemek kaşığı sağlar. pepitas adı verilen kabak çekirdeğinin 90 kalorisi, 8 g yağı ve yaklaşık 5 g proteini vardır.

Sağlık Faydaları

Bitki bazlı protein kaynakları olarak tohumlarda kolesterol ve doymuş yağ miktarı yoktur. Bu hayvansal proteinlerin var. ChooseMyPlate.gov'a göre, tüm proteinler sağlıklı bir şekilde büyümesini, kan, cilt, kas ve kemik dokusunun gelişimini ve onarımını teşvik eder. Bu site aynı zamanda fındık ve tohumların kalp hastalığı riskini azaltma potansiyeline sahip olduğuna dikkat çekiyor.

Tohumları elinizle aperatif olarak yiyebilirsiniz, ancak bunları garnitür veya birincil olarak kullanmak da kolaydır. çok çeşitli yemekler için malzemeler. Örneğin ayçiçeği veya susam tohumlarını granolaya pişirmeyi ya da soğuk tahılların üzerine serpmeyi deneyin. Öğütülmüş keten tohumu, güveçlere ve fırın ürünlerine mükemmel, besleyici bir katkı sağlar ve bunları vegan fırında yumurta yerine kullanabilirsiniz; her bir yumurtayı 1 çorba kaşığı ile değiştirin. öğütülmüş keten ve 3 yemek kaşığı. su

Tohumların süt ürünleri, et veya balık kadar servis başına protein sağlamadığını ve genellikle kalorilerde ve yağda daha yüksek olduğunu not etmek önemlidir. Et veya süt ürünleri yemiyorsanız ve tohum alternatifleri arıyorsanız, tohum ve fındık ezmesi yiyerek tohumların sunduğu faydaların çoğunu elde edebilirsiniz.

Dikkat Edilecek Noktalar

Tohumlar bir dengeli bir beslenmenin sağlıklı ve besleyici bir kısmıdır, ancak günlük protein gereksinimlerinizin tümünü yerine getirme ya da diğer protein kaynaklarının yerine geçme amacı taşımazlar. MayoClinic.com'a göre, sağlıklı yetişkinlerin çeşitli sağlıklı kaynaklardan günlük olarak 50 ila 175 g proteine ihtiyacı vardır. Kişiselleştirilmiş diyet rehberliği için doktorunuzla veya kayıtlı bir diyetisyenle konuşun.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com