| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Jogging Slim Bacaklarım mı?

Bacak yağı cilt altı olarak sınıflandırılır, bu da cildin yüzeyine yakın olduğu anlamına gelir. Bu yağ ana organlardan uzakta olmasına ve hastalık riskinizi arttırmamasına rağmen, öz-bilinçliliğe neden olabilir. Egzersiz yapmak, kendinizi bu yağdan kurtarmanın önemli bir bileşenidir. Jogging, bazı önemli hususları göz önünde bulundurmanız koşuluyla iyi bir seçenektir.

Egzersiz Şekli

Aerobik veya kardiyovasküler egzersiz, kalp atış hızınızı yükseltir ve ter atmanıza neden olur. Bu, uzun süre kollarınızın ve bacaklarınızın tekrarlayan hareketlerinden kaynaklanır. Kardiyo yaparken, kalori yakarsınız; Bu, bacaklarınız dahil tüm vücudunuzda kilo kaybına neden olur. Koşu bir kardiyo biçimi olduğu için aslında bacaklarınızı zayıflatacak.

Zaman ve Tutarlılık

Kilo kaybı bir gecede gerçekleşmez. Zaman içerisinde takip etmek için sabır, özveri ve disipline ihtiyacınız var. Kilit nokta, kilo kaybını teşvik etmek için yeterince uzun ve sık sık egzersiz yapmaktır. Amerikan Spor Hekimliği Fakültesi, haftanın beş günü yapılan 60 ila 90 dakikalık fiziksel aktivitenin kilo vermede en uygun olduğunu belirtti. Zaman kısıtlamaları nedeniyle 60 artı dakika boyunca jogging yapamıyorsanız, gün boyunca çok sayıda jogging yapmakla zamanınızı artırın.

Muscle Building Effect

Jogging sadece kalori yakmakla kalmaz Özellikle alt gövdede - yüksek miktarda kas lifi tutar. 1 lb bile kas inşa etmek daha yüksek bir metabolizmaya dönüşür. Bu, istirahat halindeyken daha fazla kalori yakmanıza ve bacaklarınızı daha da zayıflamanıza neden olur. Tepelerden atlayarak kaslarınızdaki vurguyu artıracak ve etkisini artıracaksınız. Bir koşu bandında jogging yapıyorsanız, sadece eğimi yükseltin.

Intensity

Yavaş ve sabit bir tempoda koşu yapmak kalorileri yakmak için etkilidir, ancak aralıklı antrenman yaparak etkisini artırabilirsiniz. Bu, hızınızı yüksek ve düşük yoğunlukta ileri geri değiştirerek gerçekleştirilir. Aralıklı eğitim kalori harcamanızı artırır. Antrenmanlarınız sırasında, aralıklı antrenmanlarla birkaç seçeneğiniz var. Ya hafifçe koşmakla koşmak, ya da koşuşturmak arasında gidip gelmek ya da hızlı bir şekilde koşmakla koşmak arasında geçiş yapmak ya da geçmek gibi.

Diyetle İlgili Düşünceler

kaybı. Kalorisi de yüksek olan yağ oranı yüksek bir diyet uygularsanız, ilerlemeniz ciddi şekilde tehlikeye girer. En iyi bahis, günlük alımınızı kesmek ve meyveler, sebzeler, yağsız etler, balıklar, tam tahıllar ve baklagiller gibi besleyici gıdalardan başka bir şey yememek. Günlük 500 kalorilik bir azalma haftada yaklaşık 1 lb kilo kaybına neden olacaktır. Haftada beş koşu egzersizinde 700 kalori yakarsanız, yaklaşık 2 lbs kaybedersiniz.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com