| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kara Kiraz Suyu ve Artrit

Artrit ağrısı çekiyorsanız ve mide, böbrek ve kalp problemleri gibi olumsuz yan etkileri nedeniyle reçeteli veya reçetesiz ağrı kesiciler almak istemiyorsanız, siyah vişne suyu cevap olabilir. Vişne suyu ve ağrı ve iltihaplanma mücadelesi kahramanlığı, potansiyel yan etkiler ve ilaç etkileşimleri ve etkili dozu ile ilgili araştırmalar 2011 yılı itibariyle hala erken aşamadadır, bu nedenle bu ilacı denemeden önce bir doktora danışın.

Antosiyaninler

Antosiyaninler adı verilen kirazlardaki bileşikler, COX-1 ve COX-2 adlı enzimleri inhibe eder. Bunlar, aspirin, ibuprofen ve artrit ilaçları selekoksib ve diklofenak dahil anti-enflamatuar ilaçların hedeflediği enzimlerdir.

Önemi

Kirazlarda bulunan bazı antosiyaninler, söz konusu olduğunda aspirinden daha güçlü olabilirler. Aralık 2004 “Biyomedikal ve Biyoteknoloji Dergisi” çalışmasına göre iltihapla mücadele. Ayrıca, bu bileşikler iltihaplanmanın neden olduğu ağrıya karşı etkili görünmektedir, Ağustos 2004 tarihli “Davranışsal Beyin Araştırma Çalışması” na dikkat çekmektedir.

Antioksidan Destek

Eylül-Ekim 2006 “İskandinav Romatoloji Dergisi” çalışması. Bu önemlidir, çünkü antioksidanların nötralize edilmesine yardımcı olan oksijensiz radikallerin, Aralık 2003 tarihli bir “Clinica Chimica Acta” çalışmasına göre, romatoid artritli veya RA hastalarında doku zedelenmesi aracısı olarak gösterilmesi nedeniyle önemlidir. RA hastalığınız varsa, antioksidan savunma sisteminiz muhtemelen tehlikeye girer ve bu da doku hasarına yol açar. Lider çalışma yazarı S. Jaswal, antioksidanları, konvansiyonel artrit ilaçlarıyla birlikte antioksidan savunma sistemlerini tehlikeye atmış hastalara vermeyi önerir. Jaswal ayrıca, çalışmanın küçüklüğü nedeniyle bu tavsiyeyi desteklemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulduğunu da belirtmektedir. “İskandinav Romatoloji Dergisi” çalışmasına göre daha etkilidir. Artrit iltihabını ve ağrısını hafifletmek için standart, tavsiye edilen bir vişne suyu dozu yoktur, ancak Rodale Inc.'in “Outsmart Artriti”, günlük olarak, bir artrit şekli olan guttan muzdarip olursanız, günde iki ila üç bardak siyah vişne suyu içmenizi önerir. Bazı araştırmalar faydalara işaret ederken, insanlar arasında ağrı hafifletme iddiaları hala büyük ölçüde anekdot, Los Angeles Times gazetesinde yazıyor. Günlük vişne suyu tüketmek, mide ve ishal gibi yan etkileri olabilir. Pek çok vişne suyu harmanı, 8-10 oz arasında 45 ila 50 vişne eşdeğerine sahiptir. Elena Conis'in Times dergisinin Temmuz 2009 tarihli “Tart Vişne Suyu: Bir Dudak Sarılma Ağrısı ilacı” adlı makalesine göre üç porsiyon meyve eşliğinde şişe.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com