|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi
Sağlığı ve Hastalıkları

Sağlıklı Beslenme İstatistikleri

Maalesef Amerikalılar için sağlıklı beslenmenin statüko olmadığı görülüyor. Toplumsal bir sorun olduğunu kabul etmek ilk adımdır. Bu kadar çok Amerikalı'nın obezite ile ilgili hastalıklar için risk altında olduğunu gösteren şok istatistikler var. Topluluğumuzun yeme alışkanlıklarını değiştirmek tek seferde bir adım yapılabilir.

Tam Tahıl

Tahıllarımızın en az yarısını kepekli tahıllar yapmamız önerilir; Ancak, Tahıl Konseyi'ne göre istatistikler, Amerikalıların hala yeterince kepekli tahıl yemediklerini göstermektedir. Ne yazık ki, Amerikalıların yediği tahılların sadece yüzde 11'i kepekli tahıllar. Evde bazı ortak gıda ürünlerini değiştirerek tam tahıl alımınızı artırabilirsiniz. Beyaz pirinç yerine, tam tahıllı kahverengi pirinci deneyin. Beyaz ekmek yerine, tam tahıllı ekmeği alın. Quinoa gibi, hiç denemediğiniz eski tahılları deneyerek eski tarifleri yeniden oluşturun.

Meyve ve Sebzeler

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, çoğu Amerikalı önerilen günlük meyve ve sebze alımının yetersiz kalmaktadır. . Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, yetişkinlerin yüzde 32,5'i günde iki ya da daha fazla meyve, yüzde 26,3'ü 2009'da günde üç ya da daha fazla kez sebze tüketmiştir. Yetişkinler iki ila dört porsiyon meyve ve üç ila beş yaşlarında olmalıdır. günde porsiyon sebze. Sebzelerin yemek tabağınızdaki garnitürden fazlası olduğundan, bütün meyveleri atıştırmalık ve tatlı olarak yediğinizden ve meyvenin kahvaltınızın bir parçası olduğundan emin olarak alımınızı artırabilirsiniz.

Diyabet

Healthfinder.gov’a göre, Amerikan yetişkinlerinin üçte birinin 2050’ye kadar diyabeti olması mümkündür. Diyabetin sağlık maliyetleri ve etkilenen yetişkinlerin ve ailelerin yaşam kalitesi üzerinde şaşırtıcı bir etkisi vardır ve bu durum aynı zamanda tıbbi durumun da yüksek olduğu komplikasyonlara neden olabilir. ve insan hayatı maliyetleri. Diyabet kalıtsaldır; ancak, tip 2 diyabet, zayıf beslenme alışkanlıkları ve obezitenin bir sonucu olabilir. Diyabetin nasıl önleneceğini öğrenin. Doktorunuzla riskleriniz hakkında konuşun ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinin.

Obezite Maliyeti

Amerikalılar obezite için para ödüyorlar. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, obezite ile ilgili sağlık harcamaları 1998 yılında ABD sağlık harcamalarının% 9,1'ini oluşturuyordu ve 78,5 milyar dolara kadar çıkmış olabilir. Bu maliyetler obezite ile ilgili hastalıkları ve ölümleri içerir. Yıllık fizikanızı doktorunuzla alın ve kilonuzu, kilo hedeflerinizi ve gerekirse kilo vermeyi tartışın

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]