| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kilo Kaybı İçin Balık Diyeti

ABD Tarım Bakanlığı, bu besleyici protein kaynağının sağladığı kalp sağlığı faydalarını elde etmek için haftada en az iki kez deniz ürünleri yemeyi önerir. Balıklar önemli miktarda esansiyel omega-3 yağı, A ve D vitaminleri, potasyum, selenyum ve fosfor gibi pek çok vitamin ve mineral sağlar. Balıkları düşük kalorili bir diyetin düzenli bir parçası haline getirmek aynı zamanda kilo verme sonuçlarınızı iyileştirmenize de yardımcı olabilir.

Et ve Kümes Hayvanlarına Göre Balıklar

Balık, yağ ve kalorilerde et ve kümes hayvanlarından daha düşük olma eğilimindedir ve hatta daha yağlı balıklar genellikle 3 onsluk bir porsiyon başına 200'den az kaloriye sahiptir - kilo kaybı sırasında daha iyi bir protein seçimidir. Bir porsiyon balık günlük protein ihtiyacınızın yaklaşık üçte birini sağlar ve protein et ve kümes hayvanlarında bulunanlardan daha kolay sindirilir çünkü bağ dokusu fazla değildir.

Balık ve Kilo Kaybı

2007'de "Uluslararası Obezite Dergisi" nde yayınlanan bir araştırma, düşük kalorili bir diyetin bir parçası olarak dört hafta boyunca haftada bir haftada 5,3 ons yağsız ya da yağlı balık yemenin, yaklaşık 2,2 kilogramdan daha fazla kilo verdiğini göstermiştir. Balık içermeyen benzer bir diyeti takip ederek. Aralık 2009'da "Beslenme, Metabolizma ve Kardiyovasküler Hastalıklar" dergisinde yayınlanan bir başka çalışmada, düşük kalorili bir diyetin bir parçası olarak haftada beş 5,3 ons morina porsiyonunun, sekiz hafta boyunca ekstra kilo kaybı ile sonuçlandığı sonucuna varılmıştır. Aynı miktarda kalori içeren ancak balık içermeyen bir diyet. Haftada beş porsiyon yiyen grupta ayrıca haftada yalnızca üç porsiyon yapan gruptan daha fazla kilo kaybı vardı.

Potansiyel Mekanizmalar

Protein, tokluk değerini artırmaya yardımcı oldu. “Amerikan Klinik Beslenme Dergisi”, böylece diyetinizde daha yüksek proteinli, düşük kalorili yiyecekler dahil olmak üzere kilo vermenize yardımcı olabilir. Omega-3 yağları da bir rol oynayabilir. 2006 yılında "Fizyolojik Araştırma" da yayınlanan bir araştırma, çok düşük kalorili bir diyete omega-3 yağlarının eklenmesinin kilo kaybını arttırdığını buldu. Omega-3 yağları yüksek diyetler aynı zamanda Kasım 2008'de "İştah" da yayınlanan bir çalışmada tokluğun artmasına da yardımcı oldu.

Merkürle İlgili Hususlar

Diyetinize daha fazla deniz ürünü eklerken, esas olarak diyetlerinizin en düşük olduğu türleri de dahil edin. bu kirletici madde ile bağlantılı potansiyel olumsuz etkilerden kaçınmak için cıva. İyi seçenekler arasında somon, ringa balığı, uskumru, karides, tarak, hamsi, yengeç, sardalya, beyaz balık, yayın balığı, tilapia, istiridye, istiridye, taban, pisi balığı ve mezgit balığı sayılabilir. Köpekbalığı, kılıç balığı, kral uskumru, kocagöz ve ahi orkinos, karo balığı, marlin ve portakal gibi kabuklu deniz hayvanlarının en yüksek olduğu deniz mahsullerinden kaçının.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]