| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Sadece Detoks Diyetine veya Meyve Suyu Temizlemesine “Hayır” Deyin

Aşırdıysanız ve hızlı bir şekilde geri dönmek istiyorsanız, "detoks" diyeti mükemmel bir şeye benzeyebilir. Detoks diyetleri tipik olarak sınırlı yiyecekler, meyve suları, çaylar ve /veya çok fazla hiçbir şey içermeyen bir rejim içerir (örn. Oruç tutmak)

Çoğu zaman, bu diyetler “detoks kitleri” veya hazırlanmış meyve suları almanızı gerektirir. Söz: vücudunuzu toksinlerden arındırmak. Bu iyi bir fikir: Vücudunuzun içinde gizlenen ne kötü şeyler varsa temizleyin ve belki onunla birlikte birkaç kilo veriniz.

Daha Fazlasını Okuyun: 8 Enerjiyi Artıran Yiyecekler

Ne yazık ki, detoks diyetleri iyiden daha fazla zarar verebilir. Eğer bir detoks diyeti veya meyve suyu temizliği düşünüyorsanız, önce bunu okuyun, sonra kendinize karar verin.

Zehirlisiniz

Yiyecek ve beslenmeye gelince, elimine edemeyiz Her toksin. Bunun nedeni, bir düzeyde, tükettiğimiz neredeyse her şeyin toksik olmasıdır.

Sadece alkol veya şekerden bahsetmiyorum; meyve ve sebzeler bile aşırı miktarda tüketirsek bize zarar verebilecek toksin formları içerir. Neyse ki, vücudumuz kendilerini temizlemek için tasarlanmıştır. Başlıca "detoks" organlarımız arasında sindirim sistemi, böbrekler, cilt, akciğerler, karaciğer, lenfatik sistem ve solunum sistemi bulunur.

Bu sistemler toksik bileşikleri tahliye, ter veya solunum yoluyla atmamızı sağlar. Düzgün davrandığımız zaman vücut bu konuda oldukça iyi iş çıkarıyor.

Detoks'un Yararları

Ne yazık ki, vücudumuzun kendini temizleyen ekiplerinin önüne geçebiliriz. Alkol, tütün, kirlilik, fazla miktarda ilaç veya takviye, aşırı işlenmiş yiyecekler ve diğer acıklar, vücudumuza işlerini yapmalarını zorlaştırabilir. "örneğin:

Limonlar

- Yeşil çay

- Omega-3 yağları

- Renkli meyveler ve sebzeler

Bu yiyeceklerin tümü mayıs Vücudun gelen toksinlerle başa çıkmasına yardımcı olun ve diyetinize sağlıklı bir katkı olabilir.

Bunun gibi daha fazla içerik ister misiniz? LIVESTRONG.COM haber bültenine kaydolun

Ayrıca, çoğu temizlik diyeti, nadiren intoleransları veya alerjileri tetikleyen yiyecek ve içecekleri içerir. Bu yüzden detoks diyetlerinin bazı yararları

olabilir. Ancak, genellikle, vaatlerini yerine getirmiyorlar - ve en büyük satış noktalarından birini içeriyor: kilo kaybı.

Kilo Vermeye Detoks Yapmayın

Detoksing kilo vermenize yardımcı olmaz . En azından kaybetmek istediğiniz kilo - yağ kilo. Aslında, uzun vadede kilo almaya bile yol açabilir. İşte nedeni:

Bir detoks diyetinden kaynaklanan herhangi bir kilo kaybı muhtemelen su, karbonhidrat depoları ve bağırsak kütlesidir - hepsi detoks bittikten birkaç saat sonra geri döner.

Çoğu detoks diyetleri ve meyve suyu temizleyicileri kalori bakımından oldukça düşüktür. Başka bir deyişle, onlar açlık diyetleridir. Birçok temizleme kalorisi o kadar düşüktür ki hormonal sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecektir.

Detoks diyetinde yer alan sınırlı yemek, beklentilerin yoksun kalmasına neden olabilir ve önceden mevcut gıda takıntılarını tetikleyebilir. Kısıtlayıcı bir diyet düşüncesi sizi kırmızı alarma geçirirse ve fazla yemek isterse ("diyetim yarın başlıyor bu yüzden şimdi dolduracağım"), bunun bir uyarı olmasına izin verin.

Zararsız bir temizlik gibi görünen şey vücudunuzun toparlanmasına ve daha da kötüsü, gıda ile ilişkinize zarar vermesine neden olabilir. Ve bu geriye doğru atılmış gerçek bir adım.

Detoksing Zararlı Olabilir

Kilo kaybı bir meyve suyunun yanı sıra vücudunuzu iyiden daha fazla zarar verebilir. Yeni başlayanlar için, talihsiz hissediyor. En sık bildirilen yan etkilerden bazıları şunlardır:

Zayıf, kayıtsız veya başım dönüyor hissetmek

* Pounding baş ağrıları (muhtemelen çok fazla miktarda meyve ve sebzeden vücudunuza atılan nitratların bolluğundan) meyve suyu)

* Uyuyamama

Ek olarak, yüksek seviyelerde meyve suları kan şekeri seviyelerinde büyük dalgalanmalara neden olabilir, bu da onları diyabet hastaları için tehlikeli ve başkaları için potansiyel olarak riskli kılar.

Bu arada meyve suyu hazırlama işlemi meyve ve sebzelerden elyafı sıyırır. Lif sindirimi yavaşlatır ve besin maddelerinin emilimine yardımcı olur. Vücudunuzu "temizlemek" istiyorsanız, yapmak istediğiniz son şey lifi ortadan kaldırmaktır.

Devamını Okuyun: Mutfağınızdan Dışarıda Tutulacak Yiyecekler

Birçok temizlik diyeti ayrıca protein açısından düşüktür. Protein eksikliği vücudun toksinleri yok etme yeteneğini engelleyebilir. Bu nedenle, "ev temizlemek" istiyorsanız, bu makro besinleri geçici olarak ortadan kaldırmak bir anlam ifade etmiyor.

Doğal Olarak Detoks Yapma

Her gün doğal olarak detoks uygulayabileceğiniz 10 adım:

1. Makul miktarda yiyin. Çok fazla yiyorsanız, muhtemelen daha fazla toksin biriktiriyorsunuzdur. Altı yerine bir kurabiye yemek bir detoks diyetidir. Yavaşlayın ve yemeğinizi çiğneyin. Hepimizin "anatomik meyve sıkacakları" var - dişlerimiz ve midelerimiz. Onları kullanın.

2. Tabağınızı bitki gıdalarının çevresine yerleştirin ve mümkünse organik yiyin. Bu, toksinlere maruz kalmayı en aza indirir. Sebzeler ve meyveler, vücuda gelen tüm kimyasallarla başa çıkmalarına yardımcı olabilecek bileşikler içerir.

3. Yalın kal. Bazı yağda çözünür bileşikler vücut yağında birikebilir. Daha az vücut yağı, potansiyel olarak sorunlu kimyasallar için daha az gayrimenkul demektir.

4. Su ve çay da dahil olmak üzere yeterince sıvı alın. Ve musluk suyunuz için bir filtre kullanın: Böbrekler başlıca yok etme organlarıdır, bu yüzden onları temiz tutun.

5. Akşam yemeği ve kahvaltı arasında zaman ayırın. Akşam yemeğini akşam 7'de bitirdiyseniz, belki sabah 7'de kahvaltı yiyebilirsiniz. Bu, vücuda her 24 saatlik döngüde yiyeceklerden 12 saatlik bir mola verir ve uykunuzu da iyileştirebilir.

6 . Her gün güneşe ve temiz havaya çıkın. D vitamini güneşten sentezlenir, ayrıca temiz havadan ve eski güzel Tabiat Tabiatının stresi azaltma gücünden yararlanırız.

7. Düzenli olarak egzersiz yapın ve terleyin. Cildimiz büyük bir eliminasyon organıdır.

8. Gereksiz besin takviyelerini sınırlayın. Takviyeleri otomatik olarak sağlık eşit değildir; bazıları vücut için başka bir yük olabilir. Dolabınızdaki her bir takviyenin bir amaca hizmet ettiğinden emin olun.

9. Sorunlu yiyeceklerinizi ortadan kaldırın. Bir çerez çok fazla ve 10 asla yeterli değilse, belki çerezlerle olan ilişkinizi yeniden yapılandırma zamanı gelmiştir. İhtiyacınız olursa destek isteyin.

10. Vücut ürünlerinizi kontrol edin. Cildimiz en büyük organımızdır ve her gün kanımıza giren ve vücutta dolaşımda bulunan yüzlerce kimyasal maddenin üzerine yoğunlaşıyoruz. Çevresel Çalışma Grubu web sitesinde vücut ürünlerinin yararlı bir veritabanı olup olmadığını kontrol edin.

Basit Hakikat

Büyülü bir hafta sonu meyve suyu temizliği teoride kulağa hoş gelebilir, ancak gerçekte size hiçbir iyilik yapmaz. Anekdot raporlarının yanı sıra, detoks diyetleriyle ilgili tarafsız araştırmalar çok azdır.

Gerçek şu ki, zaten vücudumuzu ve sağlığımızı nasıl geliştireceğimizi biliyoruz: Aşırı kalorileri azaltın ve aşırı işlenmiş yiyecekleri azaltın ve daha fazla tam gıda yiyin, meyveler, sebzeler ve yağsız proteinler dahil.

İşte bu. Süslü meyve suyu makinesi yok. Pahalı diyet kitleri yok. Daha iyi sağlık için sadece akıllı günlük seçimler.

--John

Sizin için en iyi diyeti bulmak için biraz yardım ister misiniz? Bu ücretsiz kılavuzu indirin: Paleo, vegan, aralıklı oruç… Sizin için en iyi diyetin nasıl seçileceği. , , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com