| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Calories Burned: Ascent Vs., 3, [[Düz Koşma

Amerika neden koşuya saplantılı? Bazıları için, yorucu, stresli, sıkıcı ve acı verici. Ancak birçokları için koşmak canlandırıcı, huzurlu ve sağlıklıdır. Herkes koşucu olabilir ve bu onun güzelliği. İhtiyacınız olan tek şey kararlılık, iyi bir çift ayakkabı ve bazı gerçekler. Çıkış ve düz koşu arasındaki fark yakılan yüzlerce kalorinin farkı olabilir.

Yokuş yukarı veya düz koşmak, birçok olumlu sağlık yararı sağlayan güçlü bir fiziksel güçtür. Bunlar arasında artmış HDL veya iyi kolesterol, yüksek tansiyonun düşürülmesi, vücut yağının azaltılması, stresin azaltılması, kalp hastalığı ile mücadele ve birçok kanser türünün riskinin azaltılması sayılabilir.

Ascent - Flat

The Journal Uygulamalı Fizyoloji ", yukarı doğru eğim veya eğik olarak koşma çıkışını ifade eder. Koşu bandı, dağ, yürüyüş parkurları ve tepelerdeki eğimler buna örnek olarak verilebilir. "Düz koşu", sokaklar, iç /dış mekan parkurları ve parkları gibi düz yüzeylerde veya sıfır eğimli koşu bandında çalışır. Düz bir zeminde koşmakla aynı hızda yokuş yukarı koşarsanız, tam yerçekimi kuvveti daha fazla direnç sağlar ve daha fazla enerji ister.

Kaloriler

Onlarca spor hekimliği kitabına çalışan bir guru ve yazar “Sam Murphy,“ koşarak genişleyen kalori miktarına çok geniş bir kılavuz, mil başına 100 kalori ”diyor. Çalışırken yakılan kalori sayısı, hız, yoğunluk ve zamana göre artar veya azalır. Murphy örnek veriyor: 10 kiloluk rahat bir tempoda koşan 130 kiloluk bir kadın mil başına kabaca 100 kalori yakacak, ancak aynı hızda yokuş yukarı koşan 200 kalori daha yakacak. Yokuş yukarı koşarken, size karşı yerçekimi var, bu da artan direnç sağlar. Yokuş yukarı koşmak aynı zamanda kas liflerinin% 20 daha fazla aktivasyonunu sağlar.

Bottom Line

Yokuş yukarı koşmak genellikle daha fazla kalori yakar, ancak uygun teknikle, düz bir zeminde koşmak eşit kalorili yanıklara neden olabilir. Direnç ve aralıklı antrenman bunu başarmanın iki yöntemidir. Ayak bileği, el bileği, bel veya el ağırlıkları gibi ağırlıklar eklemek aşırı kalorili yanmaya katkıda bulunur. Küçük bir paraşüt ekleyerek de direnci artırabilirsiniz. Aralıklı eğitim muhtemelen yokuş yukarı koşmadan yakılan kalorileri eşleştirmenin en etkili yoludur. Kısa, patlayıcı sprintler arasında dinlenme aralıkları ile daha fazla kas lifi aktive olur ve enerji çıktısını arttırır.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]