|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi
Sağlığı ve Hastalıkları

Düşük Gelirli Aileler İçin Yemek Planlama Rehberi

ABD Tarım Bakanlığı, ABD Tarım Bakanlığı'nın 19 ila 50 yaş arasındaki birkaç çocuk için 2 ila 5 yaş arasındaki iki çocukla haftalık 117,10 ABD Doları veya aylık 507,60 ABD Doları harcamasına izin verdi Yemek Bu, gıda damgası tahsislerini belirlemek için kullanılan kılavuzdur, ancak aynı zamanda bakkal bütçesini düşürmek isteyen herkes için bir temel olarak kullanışlıdır.

Beslenme

Dengeli bir öğünde protein, tam tahıllar bulunmalıdır ve meyve veya sebzeler. Kahverengi pirinç ve tam tahıllı makarna nispeten ucuzdur, bu nedenle bu yiyeceklerin büyük miktarları yüksek öğünlerinizin temelini oluşturabilir. Protein, bir yemeğin en pahalı parçası olma eğilimindedir, ancak düşük gelirli aileler, yumurta ve kuru fasulye gibi uygun fiyatlı protein kaynaklarını içeren yemekler planlayarak market değerlerini uzatabilir. Meyve ve sebzelerde tasarruf etmek için, yerel çiftçi pazarlarında ucuz ürünler almak ya da mümkün olduğunda dondurulmuş ürünler satın almak yararlı olacaktır.

İçecekler

Çok düşük bir gıda bütçesiyle çalışırken Her satın alımın size mümkün olan en iyi değeri verdiğinden emin olmak için önemlidir. Su, düşük gelirli aileler için ideal bir içecek tercihidir çünkü ücretsizdir ve vücudu uygun şekilde sulandırmak için hayati bir rol oynar. Az yağlı süt ve yüzde 100 meyve suları da iyi içecek seçenekleridir. Özel bir muamele haricinde soda veya şekerli tatlandırılmış içeceklerden kaçının; Bu ürünler pahalıdır ve gerçek bir besin yararı sağlamaz.

Satış ve Kuponlar

Belirli bir hafta boyunca markette satılan satışlar ve kuponlar etrafında yemek planlayarak dolarlarınızı yükseltin. Evde internet erişiminiz varsa, hamile anneler için Wal-Mart, Target, Albertsons ve Safeway gibi mağazalar için kupon ve satış eşleşmeleri sunan birkaç web sitesi var.

Mağaza Markaları

Mağaza markaları bir zamanlardı daha düşük ürünler olduğu düşünülse de, bu eşyalar şimdi çoğu zaman markalarının benzerleri kadar lezzetli ve besleyicidir. Fıstık ezmesinden kahvaltılık gevreklere kadar her şey için mağaza markaları bulabilirsiniz. Ulusal reklam kampanyalarına sahip olmadıkları için, bu ürünler yüzde 50'ye varan tasarrufla satılabilir.

Hazır Yemekler

Elverişli yiyeceklerden mümkün olduğunca kaçınılması önemlidir. Her ne kadar pişirme karışımları ve önceden yıkanmış sebzeler gibi ürünler mutfakta zaman kazanabilse de, ağır fiyat etiketi sınırlı bir market bütçesinden çok fazla para alıyor. Mutfakta rahat değilseniz, salata için ustaca nasıl doğrayın ve kendi akşam yemeğinizi sıfırdan nasıl hazırlayacağınızı öğrenmek için yerel kütüphanenizden birkaç temel yemek kitabı alın.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]