| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | artrit |

Sağlığı ve Hastalıkları

Spondiloz için germe egzersizleri

eklemlerin Artrit , veya inflamasyon , çok ağrılı olabilir . Omurga yaptığınız hemen her hareketi yapan nedeniyleomurgada artrit olan spondiloz , özellikle zayıflatıcı olabilir . Germe egzersizleri hafifçe spondilozis ağrıyı hafifletmek içinomurga uzatmak . Boyun ve Arms civarındaki

omurga tümyolkafatasıtabanına kadar ve sizin silahhareketi ile vardiya uzanır unutmayın . Tamüst omurga germek içinboyun ve kollar meşgul egzersizleri yapın . Boyun için iyi bir streç bir örnek , çene kadarıyla olabildiğince göğsünüze aşağı tamamen düşürdüm birkaç saniye tutun ve sonra yavaş yavaş geri başınızı getirmektir. Ayrıca eğilerek olmadan omuz doğru kulak eğerek ,yanlarına bu egzersiz yapabilirsiniz . Bu ileri ve yan bükülmeler olarak bilinir. Silah kullananomurga için bir egzersiz sizin , birbirine bakan avuç önünde kollarınızı dışarı koymak , ve daha sonrakulakları ile hizaya böylece tümyol kadar kollarınızı kaldırın etmektir .

Lomber Fleksiyon , Uzatma ve Rotasyon

geriye sadece tek bir yönde hareket etmiyor . Bu ileri ve geri hareket eder , ama aynı zamanda bükümyeteneğine sahiptir . , Özelliklelomber bölgede , spondiloz ağrı giderici ve böylece hareket tam bir yelpazede dahil uzanıyor geri yapmak gerekir . Sadece öne fleksiyon , sırt yalan ve için kadar olabildiğince göğsünüze kadar diz getirmek . Bir seferde bir diz ile veya her ikisi ile yapabilirsiniz . Ayaklarınızı geçti ve dizler bükük ile dönüş için ,yere oturup . Omuz hizasına üzerinden iki silah tutun ve yavaşça bir yöne çevirin . Merkeze geri gel veters yönde tekrarlayın. Yüzükoyun pozisyonda uzatma , yalan vetavana bakarken yavaşçayerden vücudunuzun üst kısmı yukarı doğru itin .
Bacaklar

Sıkı kaslar kalça ve bacaklar ( özelliklehamstringler ) uyum dışındaomurga çekin ve spondilozis ağrı kötüleştirebilir. Sırtüstü yatarken ve daha sonratavana doğru bacak kaldırarakbacak kaslarınızı gerin. Keredealt sırt vehamstring çalışır başka büyük bir egzersiz biraz dışında ayakları ile oturup sonra ayak için yavaş yavaş ulaşmaktır .
Hususlar

egzersizleri olabilir Esneme sen önceegzersizler kaslarınızı masaj ise daha etkili . Masaj böylecekas ısınma ve onlar çalıştı önce gerginliği biraz serbest ,dokularda kan akışını uyarır . Değil ısınma için bir ikame olarak , birlikte bu tekniği kullanın . Ayrıca , germe sonra sıcak ve soğuk tedavi sırt ve boyun kasları gevşer ve inflamasyonu azaltmaya yardımcı olabilir . Son olarak, bu tür beli ve köprüler gibiomurga güçlendirmek ve stabilize çalışmaları , uzanıyor tamamlayabilir.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com