| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | diyet Beslenme | Kilo Kaybı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuklar Kilo yiyin Gerekenler

? Sağlıklı kilo kaybı gıda akıllıca seçimler hakkında çocukları eğitmek ile başlar . Uygun porsiyon büyüklüğü öğretim basit bir yöntem meyve ve sebze , protein ileplakanın bir çeyrek ve karbonhidrat ileplakanın bir çeyrek ile bir 9 inç yemek tabağının yarısını doldurmak için bir çocuk öğretmektir . Çiğ sebzeler , taze meyve veya fındık gibi küçük bir porsiyongün boyunca sağlıklı atıştırmalıklar teşvik ve hazır hale getirilmelidir . Yemekler mümkün ve asla bir bilgisayar veya TV önünde bir aile ortamında birlikte yenmelidir . Okul için besleyici bir öğle ambalaj ekstra çaba gerektirir ama bir çocuk kilo kaybetme başarılı olmak yardım esastır . Ebeveynler olarak bizim evlere geliyor ne yiyecek kontrol ve biz yeme davranışı modellemek . Biz iyi bir rol model olmak ya da sağlıklı seçenekler sunmak için istekli değilse , bizim çocuklar kilo bekleyemezsiniz . Meyve ve Sebze

Çocuklar doğal rengine çizilir . Gün boyunca gıda renklerin bir gökkuşağı yemek için çocuklar teşvik . Meyve ve sebze tatlar ve dokular geniş bir dolu zengin bir renk paleti oluşturabilirsiniz . Koyu kırmızı derin sarıdan renk arasında değişen meyve ve sebze karotenler , önemli antioksidanlar yüksektir . Kırmızımsı mor ve mavi ve siyah arasında değişen olanlar , antosiyaninler başka önemli fitokimyasal yüksektir . Yeşil gıdalar , lahana ve ıspanak gibi bu parlak yapraklı sebzeler , omega - 3 esansiyel yağ asitleri gibi önemli besin dolu. Meyve ve sebzeler lif de yüksek. Çocuklar için lifönemini açıklamak için basit bir yolu tüm" çöp " out süpürülüp alır eminvücutta dolaşır bir temizlik hizmeti için karşılaştırmaktır . Fiber farklı meyve ve sebzelerin bir gökkuşağı seçmenize yardımcı için çocuklar teşvik , aynı zamanda bir vücut full.While bakkal alışveriş hissettirdiğin için önemlidir . Çocuklar genellikle garip şekilli meyve ve sebze ile büyülüyor . Çocuk onlaralışveriş sepeti koymak içinbir iken yeni yiyecekleri denemeye daha istekli . Gün boyunca çocuğunuzun yediği gıdaların ne renkleri tartışmak . Yakında çocuk bir yemek çok monokromatik olduğunda bildireceğiz . Her öğünde meyve ve sebzeler ileplakanın yarısını doldurun .
Tüm Tahıllar

tahıllı gıdalar eşit yaratılmıştır . Maddeler ambalajın tarafında listelenir , bunlar en az bir ikinci konsantrasyon listelenir. Kashi GoLean Crunchilk üç maddeleri şunlardır: bütün yulaf , uzun taneli kahverengi pirinç ve çavdar . Kellogg Apple Jacksilk üç maddeleri şunlardır: şeker, mısır unu ve buğday unu . Ambalaj üzerindemalzemeyi kontrol etmek içinzaman ayırın çocuğunuza öğretin . İlk üç size bir gıda kilo kaybı goals.There nasıl etkileyeceğini bir fikir verecek bir tane tohum temelde üç bölümü var:kepek ,endosperm vemikrop . Kepek lif içerir , B vitaminleri ve iz mineraller ; endosperm protein ve karbonhidrat açısından zengin olup ; vemikrop E vitamini , B vitaminleri ve diğer antioksidanlar içerir. Rafine tahıllar sadeceendospermi bırakarak ,kepek vetahıl tohum kaldırılırmikrobu var . Onlarbüyüyen vücudu besleyen yardımcı olmak için mevcut değildir yanilif , vitamin , mineraller ve antioksidanlartoplutahıl kaldırıldı . Yüksek lif içeriğine sahip besinler sindirimi ve tam longer.Playbakkal çocuklarla bir oyun hissivücut tutmak içinvücut için daha uzun sürer . İlk üç maddeler bakmak onlara öğretin . Kelimesi " bütün" tahıl önce gelirse görmek için kontrol edin . Bir " tam tahıllı "ilk üç maddelerden biri mi? Bir gıda bu basit testi geçerse sizin dedektifler tespit edelim . Eğer evet ise , osepeti gidebilir ; değilse, o rafa geri gider. Yedi tahıllı ekmek, beyaz ekmek daha sağlıklı bir seçimdir neden çocuklar kendileri için edinelim . Tahıl bazlı gıdalar ileplaka dörtte kadar doldurun .
Bakliyat, Balık ve Kümes Hayvanları

Baklagillerin ( fasulye , bezelye , mercimek ve soya ürünleri ) lezzetli yemekler yaratmak için tam tahıllı gıdalar ile güzel birleştirir. Fasulye , protein ve kompleks karbonhidratlar bakımından zengin lif yüksek , düşük kalori ve kalsiyum , demir ve diğer besinleri içerir . Fasulye inexpensive.Fish yüksek protein ve et diğer türlerine göre daha sağlıksız yağ ve kalori düşük de vardır . Somon ve uskumru gibi yağlı balıklar sağlıklı beyin gelişimi için yararlı olan omega - 3 yağ asitleri , daha yüksektir . Balık türlerinin ve sizin kids.Poultry için lezzetli bir çok seçenek sağlayan pişirmeçeşitli yöntemlerçok çeşitli yüksek protein ve etcilt , özellikle dört ayaklı hayvanlardan gelen daha sağlıksız yağ ve kalori düşük kaldırıldı. Kümes hayvanları da B , vitaminler, niasin yüksektir ve çoğunlukla selenium.Protein kaslarda , vücudun yüzde 15 oluşturan , fakat vücutta proteinin farklı enzimler, hormonlar , bağışıklık faktörleri ve kan pıhtılaşma faktörleri içerir. Vücudumuz protein yapmak için amino asitler kullanmayın . Bu amino asitlerin onbir vücudumuzun kendisi için yapabilir , ama biz gıdaşeklinde almak gerekir dokuz vardır . Baklagil tüketimi , balık ve kümes hayvanları , bu dokuz amino asitler ile vücudumuzun sağlar . Biraz uzun bir yol gidiyor ; 9-inç yemek tabağı sadece dörtte protein bazlı gıdalar ile dolu olmalıdır . "Taraf" olarak değilana course.Make bir hafta yeni bir balık tarifi denemek için bir aile hedefi bu düşünün . Siz sevdiğiniz balık yemekleri bir aile koleksiyonunu geliştirmeye başlayacaktır . Çocuklarınızın onları tek beş yıldızlı aracılığıyla vererek ,yemek tarifleri oranı edelim . Dört ya da beş yıldızlı kazanç bu yemekleraile yemek planı düzenli bir parçası haline edelim .
Snacks

mevcut sağlıklı atıştırmalık seçenekler var . Her üç saatte yeme" açlıktan ölüyorum " hissi azalan , kan şekerini düzenlemeye yardımcı olur . Çocuklar kolay erişim içebileceğiniz taze meyve tutun. Hızlı ve kolay bir aperatif için dilimlenmiş sebze ile bir kapta muhafaza edin . Tuzlu özlem bir şey ? Bira mayası ile hava attı popcorn deneyin; değil sadece lezzetli ama bira mayası paketleri ekstra besin maddesidir . Bazı patates cipsi için ölüyor ? Yerine büyük dereotu turşu yemeyi deneyin.
Tatlı

çocuklar kilo o tatlı sürgün edilmesi anlamına gelmez kilo yardımcı olmak için çalışıyoruz diye aile yemeği . Bunun yerine , diğer gıda seçenekleri olduğu gibi , çocuklar bir doğru orantılı olarak tatlı zevk planı yardımcı olur. Lezzet üzerinde büyük ve sağlıklı beslenme bir gün sabotaj olmaz lezzetli tatlı tarifleri geniş bir çeşitlilik vardır . Örneğin : dört çikolataya batırılmış çilek tepesi şanti yağsız bir çorba kaşığı ile servis ; yağsız vanilyalı puding bir porsiyon muz dilimleri ile servis ve graham kraker kırıntısı bir çorba kaşığı ile tepesinde ; tek yağsız krema bir çorba kaşığı ile yağsız çikolatalı mus puding porsiyon ve bir çikolata graham kraker ile serpilir . Veya yağsız dondurma ve düşük yağlı Nilla gofret ile kendi mini dondurma sandviç yapmak . Bu mini sandviçler Dört mükemmel bir suçluluk ücretsiz tatlı yapmak . Çocuklar doğru çalışırken !
İçecekler

Su tercihiçecek olmalıdırmutfakta yardım , bu yüzdeneylem onları içeri emin olmayı seviyorum ağırlık - kaybı hedefleri. İçme suyu yağ kaybını artırır; yorgunluk , baş ağrısı ve sırt ağrısı gibi rahatsızlıkları savaşır; açlık hissini azaltır ; ve genç bir parlaklık tutmaya yardımcı , cildi nemlendirir . Çocuklarınızın suyu ve soda gibi tüm times.Other içecekler çok az zaman kalori bir sürü almak için hızlı bir yol vardır su şişeleri erişimi olduğundan emin olun . Eğer çocuklar bu içeceklere erişimi atalım isterseniz , 6 gramporsiyon boyutu tutmak . Bir ölçü kabı ile dışarı ölçün .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]