| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Narkolepsi Nasıl Yönetilir

Narkolepsi bir uyku bozukluğu olarak tanımlanan bir durumdur . Esasen, narkolepsi uyku kontrol edilemez bir arzu başlangıcı ile karakterize edilir. Bu durum, tek tek hatta tehlikeli olabilir, uygun olmayan durumlarda uyku durumuna düşen yol açabilir. Neyse ki , sürekli olarakkoşulu ile başa çıkmak için bir narcoleptic yardımcı olabilecek bazı yöntemler vardır . Talimatlargün boyunca 1

takvimi şekerleme
. Öğle veakşam yemeği takip ettikten sonra bile hızlı bir on beş-otuz dakikalık şekerlemegündüz ani uykuoluşumunu minimize birçok Narkoleptiklerin için yararlı olduğu kanıtlanmıştır.
2

biraz kafein var . Narkolepsi muzdarip tüm kişiler için geçerli olmasa da , kahve veya siyah çay bardağı bazensistemini uyarmak ve yaklaşan uykuhissi kapalı tutmak için yardımcı olabilir .
3

kullanımını bir düşünün anti-depresanlar. Bazı Narkoleptiklerin ile , Seçici serotonin geri alım inhibitörleri ( SSRI)kullanımı uyku için ani ezici arzununbaşlangıcının en aza indirmek için yardımcı bir denge duygusu sağlayabilir .
4

uyku yardımcıları hakkında değildir . Narkolepsiconundrums biribireyselgündüz uyku için güçlü bir arzu karşılaşabilirsiniz iken , bu mutlaka mümkün Reküperatif uyku tam bir gece eğlenmek için yapmaz olmasıdır . Budurumda, bir reçeteli uyku yardımnarkolepsi dertli dinlenme ve uyanık duygu dolu bir gece yenilenir vegün boyunca uyku ani dönemlerine az duyarlı elde etmenize yardımcı olabilir .
5

gıdalardan kaçının ki nişastalar veya basit karbonhidrat içeriği yüksek olan gıda maddeleri gibi ,gün boyunca uyuşukluğa neden eğilimindedir. Kan şekeri düzeylerindeani fakat geçici bir yükseliş az veya hiç uyarı olmadan bir uyku dönemine getirmek içinnarkolepsi ile işe yarayabilir .
6

narkolepsietkisini en aza indirmek için günlük program düzenleyin . Eğeröğleden sonradurumun bir salgın yaşamaya eğilimi varsa,sabah için önemli toplantılar veya getir götür işlerini planlamak . Kadar mümkün olduğunda bir refakatçi ile seyahat . Fikir uyku durumuna düşmek bir eğilim daha az olduğunda dönemlerde önemli görevlerinden dikkat etmektir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com