| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Aile Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Hamile Olmanın Bitkisel Yolları

Hamile kalma kararını vermek hayatınız için heyecan verici bir zamandır. Ancak, hemen hamile kalmazsanız, zorlayıcı ve korkutucu bir deneyim olabilir. Doktorunuz size ve eşinize kısırlık testi yaptırmanızı önerebilir. Kısırlık sorunu ise, alabileceğiniz ilaçlar vardır. Doğurganlığınızı arttırmak için deneyebileceğiniz çeşitli otlar dahil olmak üzere doğal yollar da var.

Chasteberry

Diyetinize chasteberry takviyeleri veya chasteberry çayı dahil etmek, hamile kalma şansınızı artırabilir. İParenting üzerine bir makale, chasteberry'in hipofiz bezini luteinize edici hormonu salgılamak için uyarabileceğine dikkat çekiyor. Bu hormon yumurtlamayı teşvik eder ve vücudunuz doğru miktarda üretmediğinde doğurganlık sorunlarına katkıda bulunabilecek bir hormon olan progesteronun dengelenmesine yardımcı olur. Nisan 2004’te yayınlanan “Üreme Tıbbı Dergisi” nde yayımlanan araştırmalar, chasteberry içeren doğurganlık takviyesi alan kadınların hamile kalma şansının daha iyi olduğunu bildirmektedir. BabyCenter web sitesi gebe kaldığınızda chasteberry almayı bırakmanız gerektiğini, çünkü bu bitki adet kanamasını teşvik eder.

Black Cohosh

Black cohosh hamile kalmanıza yardımcı olabilir. BabyCenter web sitesi, bu bitkiyi almanın yumurta üretimini teşvik edebileceğini ve Ulusal Diyet Ekleri Enstitüsü'nün uzun süredir kısırlık için bitkisel ilaç olarak kullanıldığını bildirmektedir. Karayılan otunun hamile kalma şansınızı arttırmadaki etkinliğini doğrulayan hiçbir bilimsel veri yoktur. Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi, çalışılan diğer tıbbi amaçlar için günde 40 ila 80 mg doz önermektedir, ancak hamile kaldığınızda derhal siyah ot almayı bırakmanız gerektiğini not eder, çünkü bu bitki uterus kasılmalarını teşvik eder, bu düşük yapma ile sonuçlanabilir.

Ahududu Yaprağı

Günlük diyetinize ahududu yaprağını dahil ettiğinizden emin olun. Bu bitkisel ek, BabyHopes web sitesine göre, rahminizin iç kısmını güçlendirerek hamile kalmanıza yardımcı olabilir. Bu iddiayı destekleyen yayınlanmış bilimsel bir araştırma bulunmamaktadır. Drugs.com, günde 1.5 ila 2.4 g kadar bir çay gibi tipik bir ahududu yaprağının dozu olduğunu not eder. Bununla birlikte, başarılı bir şekilde hamile kaldığınızda ahududu yapısından kaçınmayı düşünebilirsiniz. Amerikan Hamilelik Derneği, birçok bitki uzmanının, ilk üç aylık dönemden sonra güvenlik kaygıları nedeniyle ahududu yaprağı önermediğini ve Haziran 2009 sayısında "Üreme Bilimleri" dergisinde yayınlanan araştırmanın, hamile kalırken ahududu yaprağı almanın uzun vadeye neden olabileceğini belirtiyor bebeğiniz için sağlık sorunları.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]