| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Aile Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

HCG Damlalarının Yan Etkileri

HCG damlaları, fetüsün sürdürülmesine yardımcı olmak için hamileliğin erken evrelerinde plasenta tarafından üretilen hormon olan insan koryonik gonadotropini içerir. HCG damlalarını kullanarak diyet bazılarına faydalı olabilir, çünkü 1 ila 2 lbs kaybedebilirsiniz. günde. Ancak, damlaların belirli yan etkileri vardır. HCG damlalarının kullanılmasıyla karşılaşılabilecek bazı yan etkiler, çoklu doğum, yumurtalık hiper-stimülasyon sendromu ve hamilelik belirtileri ile sonuçlanan hamileliklerdir. Aday olup olmadığınızı belirlemek için kilo kaybı için HCG damlalarını almadan önce kendinizi HCG diyetiyle ilgili olarak tam olarak eğitin ve doktorunuza danışın.

Çoklu Doğum

folikül, fallop tüpünden uterusa doğru yol alabileceği şekilde. Ortalama bir kadın adet döngüsü sırasında bir yumurta bırakır; ancak, kadınlar birden fazla serbest bırakabilir. HCG damlalarını bir diyet yöntemi olarak kullanırken, yumurtalıklarınızın hiper ovülasyon olarak da adlandırılan birden fazla yumurta salması olasılığı artar. HCG, diğer doğurganlık ilaçlarına ek olarak, infertil çiftlerin hamile kalmasına yardımcı olmak için doktorlar tarafından yaygın olarak kullanılır. HCG, düzensiz yumurtlama döngüleri olan ve düzenli yumurtlayanlar üzerinde aynı etkiye sahip olan kadınlar için yumurtlamayı uyarmaya yardımcı olmak için kullanılır. Yumurtalıklarınızın ağrılı ve şiştiği bir durumdur. MayoClinic.com'a göre, gonadotropin kullanan kadınların yaklaşık dörtte biri, genellikle yaklaşık bir hafta içinde kaybolan hafif bir yumurtalık İSG vakası geliştirecektir. Bu durum yumurtalıklarınızı etkileyen ilaçları aldıktan sonra gelişir ve hayatı tehdit edebilecek komplikasyonlar geliştirebilir. Hafif OHSS semptomları over hassasiyeti, bulantı ve kusmayı içerebilir. Daha şiddetli OHSS belirtileri arasında ciddi karın ağrısı, koyu renkli idrar ve baş dönmesi olabilir. HCG diyetindeyseniz ve bu belirtilerden herhangi birini yaşıyorsanız, doktorunuza danışın.

Gebelik Belirtileri

Bazı kadınlar HCG damlalarını kullanırken gebelikle ilgili semptomlar yaşayabilir. Bu semptomlar hormonal dengede bir kaymanın sonucudur. Yaşayabileceğiniz semptomların bazıları hassas göğüsler, su tutma, baş ağrısı, yorgunluk, sinirlilik, karın rahatsızlığı ve su tutmadır. HCG, damla almayı bıraktığınızda üç güne kadar kan dolaşımınızda kalır. Bu üç günden sonra, bu yan etkiler azalmalıdır.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]