| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Yaraları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bir ülser iyileşmesi için Diyet

Eğer denetleyerek hekim tarafından reçete ülser, ilaç hastası iseniz , genellikle hızlı bir iyileşme için en iyi bahistir . Ancak, bir ülser - dostu bir diyet bağlı kalarak ilaçetkilerini destek olabilir . Ülser ile başa çıkmak için tasarlanmış bir diyet semptomları en aza indirmek ve başarılı şifa teşvik , bazı kabartma göze olacaktır . Yaraları

ülserler mide asitleri hasara neden izin , sadece midekoruyucu astar başarısız nerede oluşturulan mideastar delikleri vardır . Ülserlerin bir önemli nedeni H. pylori adı verilen bir bakteri türü varlığıdır . H. bir ülsergelişimi içinşartlar tezahür sağlayan, mide zarınınzayıflamasına kolaylaştırarak eylemleri pylori . Ülserin sık görülen belirtileri, karın bölgesi , iştah kaybı yorgunluk ve yanma ağrı vardır .
Ülseri Diyet Teorisi

Optimal şifa gereksiz tahriş ediciortadan kaldırılmasını gerektirir . Ne zaman hastaspor salonuna gitmeden imtina , bu yüzden de bir ülser muzdarip iken bazı " tetik " gıdalar tüketen kaçınmalıdırlar gibi . Tetikleyici gıdaların tüketimiiyileşme sürecini geciktirmek ve yaşam kalitesini düşüren , semptomların parlama - up neden olabilir . Ülser iyileşme diyete bağlı kalarak bu durumu önlemek yardımcı olabilir . Tetikleyici gıdalar kişiden kişiye değişebilir olsa
Ülseri Diyet Gıdalar

kaçının , diyet dışında tutmaken yaygın gıdalar şunlardır: kahve, baharatlı yiyecekler, alkol , yağlı ve kızarmış yiyecekler , narenciye ve domates . Bu gıdaların tüm ayrıca, bir ülser semptomlarını arttıran , doğada asidik olan doğal tahriş edicidir. Diğer potansiyel tetikleyici gıdalar sos, sosis , bütün süt ürünleri , fındık ve kalın çorbalar içerir .
Foods

Doğal besinleri tüketin için çok büyük bir zorluk mevcut olmamalı senin ülser diyet süre asimile vücut . Bu besinler deniz ürünleri , tavuk ve hindi , taze olmayan narenciye , sebzeler , kepekli tahıllar , yağsız süt ve tofu ve miso gibi soya ürünleri gibi yağsız protein kaynakları bulunmaktadır . Bir yağsız protein kaynağı olmayan bir narenciye meyve, sebze ve tam tahıl tüketimi etrafında diyet bina aynı andadaha iyi kilo yönetimi sırasında kontrol altında ülser tutmak için iyi bir yoldur .

Diğer Hususlar

Kenara gıda alımı için titiz dikkat , ayrıca duygusal durumuna dikkat etmelidir . Aşırı stres belirtilerini geciktirmek ve şifa artan , mide asitüretimini tetikleyebilir . Bu nedenle, meditasyon gibi stres - kaçınma teknikleri uygulayarak ya da hayatın stres opsiyonel kaynaklarını kaldırarak ya , stresi en aza indirmek için yollar bulmaya çalışın . Genellikle gözden kaçan rağmen , stres yönetimi bir ülserbelirtileri giderici doğru önemli bir adım olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com