| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | diyet Beslenme | Kilo Kaybı |

Sağlığı ve Hastalıkları

metabolizma ve Kilo Kaybı

Çoğu insan kilo kaybı söz konusu olduğunda metabolizma son derece önemli olduğuizlenimi altında . Inançdaha yüksek metabolizma , sen yanmakdaha fazla kalori olmasıdır . Eğer yanıkdaha fazla kalori ,daha fazla yağ çok yakmak . Eğer kalori ve yağ yakma iseniz , kilo kaybediyorlar. Bazı uzmanlar artık metabolizma tüm kilo kaybı ile bağlantılı olmadığına inanıyorum . Metabolizma İşleri

Metabolizmainsan vücudu kalori koptuğu bir süreçtir nasıl . Vücudunuz uyurken bile enerji 24 saat gerektirir. Vücudunuz vücut kullanmak için size enerji içine yemekyiyecek yıkmak gerekir, çünkü metabolizma önemlidir . Metabolizma da gıda işleme ve vücudunuzun fiziksel aktiviteye katılmak yardım sorumludur .
Sen

büyük sizedaha fazla enerji sizin vardır kalori metabolize nasıl etkiler neler vücut aktif kalmak için gereklidir . Eğer yağsız kas varsa, sen uyurken bile kalori yakıyor. Yani , sahipdaha fazla kas kütlesi ,daha fazla kalori doğal olarak yanıyor .

Bizim kasları yaşla birlikte azalır . Yaşlandıkça gibi , vücudumuzun daha fazla yağ tutun ve metabolizma doğal olarak yavaşlamaya başlar . Ayrıca , erkekler genellikle daha az vücut yağ var çünkü kadınlar daha yüksek bir metabolizmaya sahip olma eğilimindedir .
Gıda

doğal metabolizma yükseltmek bir yolu olduğunu doğru yiyecekleri seçmek . Su vücudumuz için mükemmel. Vücudumuz % 80 civarında su içerirler , bu nedenle sağlıklı ve sulu kalmak için gereklidir . Metabolizmayı yükseltmek için bilinen diğer yiyecek ve içecek doğal yeşil çay , çorba , greyfurt , elma , armut , brokoli , az yağlı yoğurt , yağsız hindi , yulaf ezmesi ve baharatlı yiyecekler , özellikle sıcak biber bulunmaktadır .

Egzersiz

Egzersiz metabolizma yükseltmek içinaçık bir seçimdir. Daha sen , bir yükseltilmiş metabolizma anlamınayüksek kalp hızı , çalışmak. Sadece 10 dakika bir gün yürüyüş metabolizma artırmak yardımcı ve kalp hastalığı riskini azaltabilir . Çoğu kişi yapmakhata , bir fark yaratmak için çok çalışmak zorunda olduğunu inanmaktır . Gerçek şu ki, bir gün sadece 10 ila 20 dakika çalışmak ya da üç kez bir gün dört .
Diğer Yolları Metabolizma

pratik bir kural atlanıyor kahvaltı önlemek ve yemekgün boyunca boyutunda azalma emin olmaktır : kahvaltı büyük yemek ve akşam yemeği, küçük olun . Eğer sağlıklı olanları seçerek eğergün boyunca birkaç küçük atıştırmalıklar yemek çok yararlı olabilir . Aç gidiyor önlemek ve enerji açısından zengin gıdalar yemek ve bol su içmek emin olun .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]