| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Eğer yaygın anksiyete bozukluğu varsa , her gün olaylar ezici olabilir

Nasıl YAB Kontrol . Ruh SağlığıUlusal Enstitüsü YAB ile bir kişi her gün görevleri hakkında aşırı endişe sahip olduğunu belirtmektedir. Bu endişe önemli bir nedenle istenmez. GAD zayıflatıcı olmak zorunda değildir. Bu yoğun anksiyete kontrol etmek için birçok yolu vardır . Talimatlar 1 derin ve yavaş nefes


. Familydoctor.org derin nefes için şu adımları sağlar : . Düz bir yüzeye yalan , mide ve göğüs üzerinde tek tek elini yere ve yavaş yavaş nefes alıp
2 Egzersiz anksiyete rahatlatmak için yardımcı olur . Sık sık

Egzersiz . Everydayhealth.com her gün 30 dakika egzersiz önerir. Egzersiz ruh halinizi yükseltmek ve anksiyeteyi azaltmaya yardımcı endorfin salgılar .
3 Vücudunuzun düzgün çalışması için uyku gerekir .

Yeterince uyuyun . Eğer vücudun dinlenmeuygun miktarda almak için izin verdiğinizde, fiziksel olarak daha az gergin ve daha az endişeli hissedeceksiniz . Sleepfoundation.org sihirli bir sayı , bir kişi ne kadar uykuya ihtiyacı için olduğunu açıklasa da , yetişkinler için 7-9 saat öneririz .
4.

alkol ve kafein içeren ilaçlar , kaçının. Uyarıcılar anksiyete vücudunuzun fiziksel tepkiler kötüleşecek . Alkol gibi depresanlar , kısa vadede daha az endişeli hissetmenize neden olabilir , ancak anxietysupportcenter.com uzun süreli kullanımı anksiyete daha zor başa yapar olduğunu açıklar .
5. YAB işlemek için çok fazla olduğunda bir terapist yardımcı olabilir kendiniz .

tedavi isteyin. Kendi üzerinde kontrol etmek için YAB çok büyük ise , bir devlet lisanslı terapist yardımcı olabilir. Bir terapist , bir danışman , bir psiko - terapist , psikolog veya psikiyatrist olabilir . Bir terapist de beyindekikimyasal dengelemeye yardımcı olmak için ilaç tavsiye olabilir, ancak böyle bir psikiyatrist ya da bir aile hekimi olarak sadece bir tıp doktoru olan ilaçlar reçete edebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com