| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | diyet Beslenme | Kilo Kaybı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kilo kaybetmek için rehber

daha az yiyerek kilo olsa bile , kilo kaybetme biçerdöverler içinen iyi kılavuz fiziksel aktivite düzeyinde bir artış ile gıda tüketimi azalmıştır. ,En iyi kilo kaybı sonuçları elde et, sebze , meyve ve az yağlı süt ürünleridoğru oranlarda içeren bir sağlıklı yaşam, bu doğru yeme alışkanlıklarını değiştirmek için . Bazı günlük aktivite ekleyin ve kilo kaybı başarı içinyolda olacağım . Günlük egzersiz

Başlat Hareketli alın . Kilo vermek için hiçbir rehber fiziksel aktiviteninönemini söz etmeden tamamlanmış sayılmaz . Daha sen , sen yanmakdaha fazla kalori taşıyın . Amerikan Kalp Derneği , en az beş gün bir hafta orta tempolu egzersiz 30 dakika yapıyor önerir. 30 dakika bir anda olmak zorunda değildir. Üç 10 dakikalık bölüme bölebilirsiniz . Orta tempolu egzersiz bir ter kırmak ve sadece ağır nefes başlamak için neden olacaktır . Egzersiz sırasında bir konuşma yapamazlar , bunu aşırıya edilir .

Yolları bazı orta tempolu egzersiz almak için vakumlama , yaprakları , duvar boyama yan yatan ,çim biçme gibi şeyler yapıyor evin etrafında çalışma dahil , yeniden mobilya ve dolaplar temizlik . Ev temizlik size uygun değilse , diğer aerobik aktiviteler yer almak . Aerobik aktiviteler dans , yürüyüş , yürüyüş , kürek , bisiklet , kayak ve su aerobik içerir .

Besin açısından zengin gıdalar yiyin dengeli beslenin . Kaliforniya , San Francisco , kilo vermek için herhangi bir kılavuz önemli bir endişeÜniversitesi göre akıllı gıda tercihleri ​​yapmak eklemek gerekiyor . Sınırlamak için , ne yemek ne olduğunu biliyorum, ve yeme alışkanlıkları değişiyor .

Iyi dengeli beslenin dahil akıllı gıda seçenekleri . Gerekli besinleri almak içinbesin gruplarının her birinden gıdalar keyfini çıkarın. Kilo kaybetmek zordur , ve düzgün yapmak , vücudunuzun beslemek gerekir . Dört besin grupları meyve ve sebzeler , karbonhidratlar ( tahıllar ) , protein ve süt vardır .

Lif bakımından zengin gıdalar yiyin , ABD Tarım Bakanlığı (USDA ) önerir . Meyve ve sebzeler lif ve antioksidanlar açısından zengindir . Lif açısından zengin gıdalar da tam tahıllı ekmekler , tahıllar ve makarna dahil . Kepekli tahıllar arpa , buğday, buğday kepeği , yulaf ve yulaf kepeği , tritikale , Quinoa , kahverengi pirinç ve yazıldığından içerir . Keten tohumu yiyerek başlayın .

Düşük yağlı protein yiyin . Senin protein almak için balık, soya gıdalar , et yağsız , (derisiz) kümes hayvanları ve fasulye çeşitli tüketin . Omega - 3 yağ asitleri ve antioksidanlar açısından çok zengin olduğu içinMayo Clinic , yeme somon önerir . Diğer önerilen soğuk balık ringa , alabalık , uskumru , sardalye ve ton balığı albacore bulunmaktadır .

Düşük yağlı süt gıdalar yeme başlayın . Bunun yerine tam yağlı süt ya da yüzde 2 , yağsız ya da süzme peynir , peynir , dondurma , yoğurt ve süt düşük yağ sürümleri zevk . Onları doymuş ve /veya trans yağ ile

Sınırı gıdalar. Yağlı gıdalar yeme azaltın . Bunlar ticari olarak hazırlanmış pişmiş mallar , enerji barları , derin yağda kızartılmış gıdalar , işlenmiş etler ve gıdalar ( pastırma , sosis , sucuk , öğle yemeği etler ) , fast food ve kırmızı etin yağ oranı yüksek kesimler gibi hayvansal ürünlerde çok . kilo için kılavuz parçası olarak boş besin gıdalar unutun

. BuUSDA göre , alkolsüz içecekler , şekerli meyve suları , alkol , şurup ve şeker içerir .

Snack sağlıklı . Bunun yerine cips ve çikolata , taze sebze ve /veya meyve seçin . Sağlıklı somun seçimler ,Mayo Clinic göre , fıstık , ceviz ve badem bulunmaktadır .
Diğer

porsiyon boyutları izleyin . Amerikan Kalp Derneği , buharda ızgara , fırınlama ve kaçak avcılık gibi düşük yağlı pişirme yöntemlerini kullanarak önerir . Eğer aç olduğunuzda sadece yemek . Yavaş yiyin ve yemek konsantre .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]