| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Aile Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bacak Ödemi Nasıl Masaj Edilir

Ulusal Sağlık Enstitüsüne göre, ödem vücut bölümünün doğal olmayan bir şekilde şişmesidir. Genellikle ayak ve bacaklarda meydana gelen dokularda sıvı birikmesinden kaynaklanır. Nedenleri yüksek sodyum alımından karaciğer hastalığına, kanser ve kalp yetmezliğine kadar çeşitlilik gösterir. Lenfatik drenaj olarak bilinen özel bir masaj şekli bu şişliğin azalmasına yardımcı olabilir.

Tıbbi izin alın. Ödem, yalnızca bu hastalarla çalışma konusunda özel eğitim almış terapistler tarafından masaj yapılmalıdır. Ödem genellikle çok daha ciddi bir tıbbi durumun belirtisidir ve etkilenen bölgeye masaj tedavisinin yanlış uygulanması şişliği artırabilir.

Manuel lenf drenaj masajı tekniklerini uygulayın. Massage and Bodywork dergisine göre, bu teknikler lenfatik sistemin normal işlevlerini yeniden yaratarak sıvının alınması için tasarlanmıştır.

Nazik bir dokunuş kullanarak, ayağını yöne doğru masajlayın lenf akışının (kalbe doğru). Bu tür teknikler o kadar hafif olabilir ki, dokunuşu uygulamak için sadece bir parmak yeterlidir. Bagaj alanına en yakın bölgeyi çalışarak başlayın. Alan boyunca kısa, sıvı vuruşları yapın.

Bacak üzerinde aşağı doğru hareket edin ve bu hafif, sıvı vuruşlarını tekrarlayın. Darbeyi her zaman kalp yönünde hareket ettirin. Bu vuruşlar biriken sıvının lenfatik sistemin normal yollarını kullanarak tahliye olmasını teşvik eder.

Adımları defalarca tekrarlayın. Lenfatik masaj seansı yaparken, bir saatin tamamını etkilenen uzuvdaki adımları düzenli aralıklarla tekrarlayarak geçirmek nadir değildir.

İpucu

Ödemeli bir hasta Altta yatan durumu ile ilgili stres sayısı. Genel rahatlamayı arttırmaya yardımcı olmak için vücudun diğer bölgelerine hafif masaj darbeleri uygulayın.

Uyarılar

Uygun bir antrenmanınız yoksa müşteriyi lenfatik drenaj masajı konusunda uzmanlaşmış birine danışın. Eğer dokunma çok sağlamsa veya masaj terapisti vuruşları yanlış yöne doğru yapıyorsa, şişlik artabilir ve geri dönüşü zorlaşabilir. , , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]