|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları
Sağlığı ve Hastalıkları

İnsancıl Yaklaşım Kullanarak Yılanlar bir korkusu Üstesinden nasıl

Çoğu insan bir ölçüde yılan korku . Sana zarar verebilecek bir hayvan korkmak için bir hayatta kalma içgüdüsüdür. Yılanlar etrafında dikkatli olmaksorun değil , ama korku gündelik eylemleri veya seçimleri kontrol icar bir sorundur. Bir korku kaçınmak çoğu onun etkisi abartır ve zayıflatıcı yapar . Hümanistik psikoloji , korkuları ortadan kaldırarak kimse çerez kesici bir yaklaşım var . Hümanist yaklaşım, kullanılanyöntemler hakkında daha fazla ilgilikişi üzerinde duruluyor . Talimatlar 1 , danışan merkezli bir yaklaşımla tedavi Başlayan


. Eğitimli bir hümanist terapist ya da danışman ile tedaviye giren yılan korkusu ile başa çıkmak için tek yoldur. Gibi işlem analizi gibi hümanistik psikoloji eğitimli terapistler , konuşmak için teşvik ve size korku tanımlamak ve yargılamadan dikkat onlar gibi dinleyin. Onlarkorku ile başa çıkmak için ne başa çıkma mekanizmalarını veya kaynakları bulmak için size yol çalışacaktı . Deneyimleriniz , beceri ve seçimlerkorkuyu ortadan kaldırmak içindoğru bir yaklaşım belirlemek gibi bu süreç her kişi için benzersiz olacaktır .
2

" boş sandalye " tekniğini kullanın . Bu teknik,korkukişiyi ayırmak ve sonra onu onunla etkileşim vardır çalışır. Korkuboş sandalyede oturan ve daha sonra onunla bir görüşme olduğunu düşünün . Sendiyalog her iki taraf olur. Yılan korkusu için, size korku sorabilirsiniz : Ne zaman hayatımda ilk göründü? Sonra da 5 yaşında olduğunu vearka bahçesinde bir yılan görünce , gibicevap vermek gerekir . Konuşma her zaman soru ve cevap formatı olmak zorunda değildir . Korku kendisi gibi , gibi bilgi paylaşabilir "Ben daha stresli olduğunda sizi rahatsız . "
3

duyarsızlaştırma kullanın. Bu yaklaşım ile yılan korkusu kurtulmak için, sistematik yönetilebilir dozlarda onun korkusuetkilenen kişiyi maruz . Örneğin, ona bir yılan soyut ya da karikatür gibi fotoğraf gösterebilir ve buna tepkilerini tartışmak . Sonra, daha gerçekçi bir yılan resmi onu ortaya çıkarmak ve bu durum onun hoşgörü inşa . Sonra bir anda canlı yılana onu maruz . Belki deson adımkişi canlı bir yılan tutmak zorunda olacaktır . Korku yönetilebilir miktarda sınırlı maruz kalma yoluyla ,kişi sonuçtafobi fethetmek .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]