|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları
Sağlığı ve Hastalıkları

ERP ile OKB Üstesinden Nasıl

Obsesif kompulsif bozukluk ( OKB ) bir anksiyete bozukluğu olarak sınıflandırılır . Bu hastalık obsesif düşünce ve /veya duygu kalıpları ( tekrarlayan ve inatçı ) ve tekrarlayan , ritüelleşmiş davranışlar ile karakterize edilir . Bu normal işlev ve kaliteli bir yaşama sahip yeteneğinizi önemli bir azalmaya neden olabilir ciddi bir hastalıktır . Ancak, belirtileri ile başa yardımcı vehastalığınetkisini en aza indirebilirsiniz kullanılabilir araçlar vardır . Bunlardan biri fazla Talimatı show
Terapist
Tıbbi sağlayıcı 1

ERP konusunda kendinizi eğitin

İhtiyacınız olacak .Things maruz kalma ve tepki önleme ( ERP) . Bu bireysel bir zaman uzunluğu için stresli bir durumda ise , o sonunda buna alıştırıldı olur veanksiyete hissi vermiyorbasit öncül dayanmaktadır . ERP , korkuya nedendurumpozlama denir . Tepki önlememaruz ilgilidir ve ( maruziyet)stresli durumda kalan ancak kendinizi genellikle anksiyete eşlikkompulsif davranışları gerçekleştirmek için izin anlamına gelir . Bu zorlu görevi basitleştirmek için,korku uyarana kendinizi maruz ve anksiyete gidene kadar tepki önleme pratik . Azından korkuyordu
2

sırayla korkularını ve endişelerini Liste en korkulan . Bu korkuları elesürecine başladığınızda ,en korkulan ( listenin alt ) ile başlar ve yukarı çalışır. ERP bir süreçtir ve hiçbir zaman sınırı olduğunu unutmayın . Etkili onunla ele kadar bir korku üzerinde çalışın . Bir seferde birden fazla işe yaramazsa ve öncesinde atlama yok .
3

Bu işlem için yeterli zaman tanıyın . Her korku için, bir iki hafta boyunca her gün pratik olmalıdır . Onun çok kötü olduğunu zaman anksiyete kişisel ölçüsüdür ne olduğunu yaklaşık yarısı kadar bunu yapmamız gerekiyor . Bu bir saatlik zaman hakkında genellikleERP sürecininbaşında her gün .
4

korku mümkünse kendinizi Açığa. Korku erişilebilir bir uyarıcı değilse , sizebir durumu hayal etmek gerekebilir . Örneğin, uçan hakkında semptomatik alabilirsiniz ama bir uçakta size ERP uygulayan her zaman alınamıyor . Ancak, kafanızda uçan resmi kendinizi ve hattaanksiyetesenaryoda kalan pratik yapabilirsiniz .
5

kendinize hatırlatın sizeuyarana kendinizi maruz gibikaygı sen yaşamaya başlayacak olmayacak sana zarar . Sonunda gideceğini ve tepki önleme uygulayarak daha az, uzun vadedeanksiyete etkilenen olacağını da kendinize hatırlatın . Sen normalde kendinizi yatıştırmaya kullanmakyanıtları kullanan olmayacak bu , çünkü kendinizi anlatmak gerekir . Eğermaruz kalmak gibi, bilinçli tipik bir şekilde tepki değil seçecektir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]