|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları
Sağlığı ve Hastalıkları

Müzik tarafından neden Çocuklarda Saldırganlık

Müzikinsan beyni üzerindeki duygusal ve nörolojik etkilere nedenyeteneğine sahiptir . Melodik bakliyat sakin ve saniyeler içinde bizi pasifize edebilir . Araç stereo içine klasik bir CD koyun ve bebeğin çığlıkları aniden azaltmak , sonra durdurmak dinle . Ancak, çalışmalar bu müziği de çocuklarda saldırganlık teşvik göstermiştir. Saldırganlık

saldırganlık çeşitli biçimlerde gelir
. Bu , fiziksel, zihinsel ve sözel olabilir . Çocuk Sağlığı ve İnsan Gelişimi Erken Çocuk Bakımı Araştırma AğıUlusal Enstitüsü'ne göre , bazı çocuklar agresif duygular için öz - düzenleyici kontroller geliştirmek için başarısız ve şiddet olabilir . Çocuklarda saldırganlık neden olabilecek birçok psikolojik ve fiziksel sorunlar olmasına rağmen , 1996 yılında yayımlanan bir makalede , serotonin düşüşler insanlarda şiddet artırabilir gibi saldırganlık ,nörotransmitter , serotonin ile ilişkili olabileceğini göstermektedir .

Efektler

Geçmiş çalışmalar zaten hayvan saldırganlık müzik bağlantılı var . Fizikçi Harvey Kuş ve nörobiyolog Gervasia Schreckenbergvoodoo müzik devam etti voodoo davul maruz fareninmaruz kalma gibi zamanla giderek daha kötü performans kanıtladı . Sonunda onlar şaşırmış oldu velabirent bitirmek için koyamadık .

Bu nedenle , çocuklarda saldırganlık katkıda müzik böyle bir streç değildir . 2006 yılında Western Connecticut State Üniversitesi'nde Eliana Tropeano tarafından yapılan bir çalışmadavideoları maruz kalmayan çocukların benzer senaryolar için şiddet içermeyen tepkiler verdi , oysa şiddet müzik videolarına maruz kalan çocukların ,videoları görüntüleme üzerine hayali senaryolar hakkında sorulara şiddet yanıtlar verdi bulundu .
Müziği Türleri

Heavy Metal , Hard Rock ve Rap şiddetle dışarı hareket çocuklara ilham verecek gibi görünüyorüç büyük müzik türleri vardır . Ancak , voodoo davul ve negatif müzik ( korku filmlerinde sırasında endişe ve şüphe uyandıranarka plan müziği ) de saldırganlığı artırabilir .
Hususlar

yapılan bir araştırmaya göre Daejeon Üniversitesi Müzik TerapisiBölümü, müzik müdahale saldırganlık bastırmak ve şiddet davranış sorunları olan çocuklarda benlik saygısının yükselmesine yardımcı oldu. Dinlendirici bir müzik maruz bırakıldıçocukların ruh vemüzik maruz kalmamış çocuklara oranla daha iyi öfkelerini kontrol etme yeteneklerini geliştirmiştir .

Bu çalışma müzik aslında saldırgan eğilimlere sahip çocuklara iyileşmek için yardımcı olabilir gösterir . Agresif köpekler klasik müzik maruz bırakıldığında 1997 yılındaUniversity of Belfast psikoloji departmanı tarafından yapılan bir çalışmada , benzer sonuçlar üretmiştir . Köpekler daha rahat oldu ve hiçbir müzik veya ağır metal müziğe maruz köpekler daha uzun dinlenme eğilimindeydi .

Klasik, caz ve yeni Saldırganlık Heal Müziği Türleri age müzik çocuklarınruh yükseltmesine düşünülmektedir . Hatta Hint sitar müzik Dorothy Retallack , müzik ve duygular üzerineçalışmalarda bir öncü göre , ruh artan faydaları vardır . Keman ve arp insanlar ve hayvanlar .

Gevşeme ve sakin ortaya çıkarmak için bulunan araçlarıniki tipi vardır

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]