|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları
Sağlığı ve Hastalıkları

Kadın & Anksiyete Bozukluğu

o Amerika'nınAnksiyete Bozuklukları Derneği ( AAYK ) göre , önemli olayların kadar dişli ve bize eylemde uyarı vücudumuzun doğal yol olduğu gibi Herkes zaman zaman kaygısı yaşar . Anksiyete , kronik ve zayıflatıcı olduğunda Ancak, bir bozukluk olarak kabul edilir . AAYK yaklaşık 40 milyon Amerikalı yetişkin bir anksiyete bozukluğu olduğunu bildiriyor . Anksiyete bozuklukları daha sık görülür ve daha önceki kadınlarda erkeklere göre daha görünür . Yaygın Anksiyete Bozukluğu

anksiyete bozukluklarının birçok türü AAYK göre , vardır: yaygın anksiyete bozukluğu ( YAB ); obsesif - kompulsif bozukluk ( OKB ); panik bozukluk; post-travmatik stres bozukluğu ( TSSB ); sosyal anksiyete bozukluğu ve çeşitli fobiler .

Marcelle OB /GYN hemşire uygulayıcısı , YAB diğer anksiyete bozuklukları ile karşılaştırıldığında " orta hafif " kabul edilir vediğerlerinden daha kadınlar arasında daha yaygın olduğunu belirtiyor Pick . Ruh Sağlığı Amerika hayatın tüm yönleri hakkında asılsız , aşırı endişe ve gerginlik altı ay veya daha fazla olarak YAB tanımlar
Anksiyete : . Kadınlarda Daha Yaygın

YAB fazla meydana gelmesi sık sık erkeklere göre kadınlarda; Beyin kimyası ve kadın hormonlarındaki dengesizlikler anksiyete kadınların duyarlılık için sorumlu olabilir . Araştırmalar erkeklerde olduğu gibi stres ve anksiyete ile başa çıkmak içinvücut tarafından yayımlananbeyin kimyasal serotonin , kadınlarda olduğu gibi hızlı bir şekilde işlenir olmadığını göstermektedir . Kadın hormonları - östrojen ve progesteron - adaa göre ,beyin erkeklere göre kadınlarda daha kolay "savaş ya da kaç" olarak adlandırılan bir anksiyete tepkisi harekete neden olabilir . Seçim kadınlar çünkü tümhormonal dalgalanmaların menopoz sırasında sağ menopoz almadan önce , özellikle kendi menstrüel döngü sırasında erkeklere göre yüksek kaygı hissediyorum , ve bu açıklar .
Diğer

YABkesin nedeni bilinmemekle birlikte , çok fazla spekülasyon var. Kimyasal veya hormonal dengesizlikler ek olarak , genetik bir faktör olabilir; Ailenizden biri varsa veya YAB olsaydı , senbu durumun gelişmesi olasılığı artmıştır . Böylesine stresli ya da travmatik olaylar ve madde kullanımı gibi çevresel tetikleyiciler genelleşmiş anksiyete bozukluğu neden olabilir
Semptomlar ve Tanı

YAB belirtileri şunlardırşunlardır: . Abartılı , kronik endişe; irrasyonel düşünce; huzursuzluk; sinirlilik; kas ağrısı veya gerilimler; yorgunluk; uykusuzluk; baş ağrısı; terleme ve titreme .

Bir doktor semptomlara dayalı bir YAB tanısı yapar . Hastaşikayetleri altı ay veya daha fazla mevcut olmuştur eğer YAB tanısı ve onlar yeterince devre dışı eğer günlük yaşam ile taşıyan onu önlemek için . Tıbbi öykü, fizik muayene ve laboratuvar çalışmaları gözden WebMD göre , fiziksel rahatsızlıklarısürecinin bir parçası olabilir ekarte etmek .
Tedaviler

Çeşitli tedaviler
vardır bunun şiddetine bağlı olarak GAD adreslemek için kullanılır . Sadece bu WebMD göre , tüketilen kafeinmiktarını sınırlayan egzersiz ve sağlıklı beslenme ve strese daha iyi yönetmek için öğrenme gibi yaşam tarzı değişiklikleri .

daha ağır olguların Diğerleri gerektirir gereksinim duyabileceğiniz YAB hafif bir durumda olan bir ilaç , konuşma terapisi ya da her ikisinin bir kombinasyonu olabilir. Doktorlar YAB için reçete eğilimindedirilaçlar antidepresanlar, benzodiazepinler , ya da her ikisinde . Hastaların kendi düşünce kalıplarını ve aşırı kaygılı davranışı değiştirmek yardımcı olur, çünkü etkili , özellikle bilişsel - davranışçı terapi olabilir konuşma terapisi .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]