| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Hastalıklar ve Yaralanmalar |

Sağlığı ve Hastalıkları

Lahana Sebze Ailesi Artriti Nasıl Etkiler?

Eklem ağrısına karşı savaşta, ilerlemek için ödeme yapabilir - lahananın başı, yani. Anti-enflamatuar özellikleriyle ilgili halk bilgeliği nesiller boyunca dolaşıyor. Sebzenin, kompres olarak kullanıldığında ağrı ve şişliği hafiflettiği söylenir. Soğuk bir lahana yaprağı muamelesi, iltihabı hafifletmek, ağrıyı azaltmak ve dolaşımı arttırmak için etkilenen bir ekleme günde birkaç kez 20 dakika süreyle temizlenmiş, soğutulmuş bir lahana yaprağının uygulanmasını içerir.

Özellikle kırmızı lahana, antosiyaninler şeklinde zengin bir antioksidan kaynağı - antienflamatuar özellikler gösteren ve artritle ilişkili semptomlar için yararlı olabilecek bir bitki pigmentleri sınıfıdır.

Araştırma

Lahana yaprağının artrit ağrısının tedavisi için yararları azdır, küçük bir veri kütlesi, lahana sıkışmalarının, bazı emziren kadınların yaşadığı göğsün büyümesine bağlı ağrı ve rahatsızlığı gidermek için yardımcı olabileceğini göstermektedir. Lahananın kimyasal özelliklerinin, küçük kan damarlarını genişleterek sıvının kaymasına ve böylece şişmenin azalmasına izin verdiğine inanılıyor.

Ancak, Community Community Journal'da yayınlanan araştırmalar, lahana yapraklarının kuşatmayı azaltmaya yardımcı olduğunu, ancak önemli ölçüde yapmadığını gösterdi. ağrı veya rahatsızlığı iyileştirir. Bununla birlikte, anekdot kanıtlar bazı emziren kadınlar için ve artrit ağrısı çeken insanlar için işe yaradığını söylüyor.

Besin Değeri

Aşınmak yerine lahana yemeyi tercih ederseniz, bu yaygın meyveli sebze beslenme sunmak için çok. Lahana mükemmel bir A, C ve K vitamini kaynağıdır ve iyi bir potasyum ve lif kaynağıdır. Tüm lahana çeşitleri antioksidanlar sağlar, ancak kırmızı lahana, özellikle anthoksidanlar şeklinde zengin bir antioksidan kaynağıdır - anti-enflamatuar özellik gösteren bir bitki pigmenti sınıfıdır ve artrit ile ilişkili semptomlar için faydalı olabilir. >

Lahana çiğ olarak yenebilir veya çeşitli şekillerde pişirilebilir; Ancak, pişmiş lahana, haşlanmış veya buharda pişirilmek yerine sote edildiğinde daha fazla besin maddesi bulundurur.

Yazar Hakkında

Eilender, New Jersey'de bulunan bir üniversite öğretim görevlisi ve sağlık bilimleri yazarıdır.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com