| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Beslenme |

Sağlığı ve Hastalıkları

Yeşil Çay Ekstresi Yan Etkileri

Çay, insanlar tarafından 500.000 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Üç ana çay türünden, yeşil çayın insan vücuduna gelince birçok iyileştirici özelliğe sahip olduğu gösterilmiştir. Yüksek antioksidan içeriği (diğer çay biçimlerinden daha yüksek) araştırılmış ve kanser, ateroskleroz, yüksek kolesterol, karaciğer hastalığı ve diğer hastalıkların bolluğuna yardımcı olmak için kullanılmıştır. Ancak yeşil çay ile ilgili her şey faydalı değildir ve denemeyi düşünmek isteyenlerin farkında olması gereken bazı şeyler vardır.

Kafein

Yeşil çay kafein içinde yüksektir. Çok fazla yeşil çay içmek vücutta kahve ve çok kafeinli içeceklerle aynı etkiye sahip olacaktır. Yeşil çay tüketimi ile, kafein ile ilişkili olanlarla aynı etkileri hissedeceksiniz. İlk başta çay uyanıklığa neden olabilir, ancak aşırı tüketim sinirlilik, uykusuzluk nöbeti, düzensiz kalp çarpıntısı ve baş dönmesine neden olabilir. Ayrıca, bulantı, kusma ve mide krampları ile sonuçlanabilecek yeşil çaydaki kafeine aşırı doz verebilirsiniz.

Kemoterapi

Bazı çalışmalar yeşil çayın aslında bazı kemoterapi ilaçlarının etkinliğini vurguladığını göstermiştir (doksorubisin ve tamoksifen) kanserlerle mücadelede, olumsuz bir yan etkisi de var. Yeşil çay aslında virüsü radyasyon tedavisi ile mücadelede zorlaştıracak prostat kanseri hücrelerinde bir geni uyaracaktır. Ciddi hastalıkları tedavi etmek için kullanılan çeşitli ilaçlar. Örneğin, reçetesiz öksürük ilaçlarının ortak bir bileşeni olan fenilpropanolamin ile herhangi bir şey alıyorsanız, yeşil çay içmek mani ve kan basıncında hızlı bir artışa neden olabilir. Bu aynı zamanda depresyonla mücadele etmek için alınan birçok ilaç için de geçerlidir.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]