| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Mevsimsel duygudurum bozukluğu ve komorbidite OKB

Obsesif kompulsif bozukluk ( OKB ) ve mevsimsel duygulanım bozukluğu ( SAD )dünya çapında milyonlarca insanı etkileyebilir . Yaklaşık 500.000 AmerikalılarObsesif Kompulsif Vakfı ,Amerika Birleşik Devletleri'nde yaklaşık 1 50 insanlar var OKB göre , SAD muzdarip ve . Her iki duygudurum bozuklukları olarak sınıflandırılabilir , bu önemli tıbbi durumlar teşhis ederken örtüşme için önemli bir oda var . Onlargün boyunca çalışması için bir kişinin tipik yeteneğini etkileyebilir olarak düşünülmesi gereken önemli faktörler ilgili semptomlarınoluşumu ve şiddeti vardır . OKB Tanımı ve Belirtileri

OKB törensel kompulsiyonlar ile birlikte kontrol edilemeyen ve istenmeyen düşünceler , ya da tekrarlanan eylemler ile karakterize bir anksiyete bozukluğudur . Bu hastalığın yaygın bir örnek ritüel el yıkama görülür . Tekrarlayan el yıkama arkasındaobsesif düşünce "Ben kirli değilim " olabilir veya " Tüm bu mikroplar beni öldürecek . " Bu alt kategori, contalar olarak adlandırılır . Obsesif - kompulsif alt kategoriler Diğer tür dama (ihtiyaç art arda hafif kapalı olduğunu kontrol etmek için ) , sayaçlar ve aranjörler ( her şeyi belli bir miktarda olması ya da doğru yerde olması gerekir ) , şüpheliler include ( bir şey ile mükemmelliği aramak insanlar el yazısı gibi ) ve istifçileri ( şeyler atamazsın kişi) .

obsesif - kompulsif davranış Her kategorikontrolsüz düşünce mücadele için bir törensel hareket vardır . Kişinindavranış meşgul değilse hepsi benzer bir tema tehlike veya zarar tehdidinin duygusu.
SAD Definition ve belirtileri

SAD kış aylarında anormal depresif bir ruh hali içeren bir depresif bozukluktur. Bunun için bir ortak adı" kış Blues " dir. SAD belirtileri aşağı duygu , aşırı artış veya iştah kaybı ve uykusuzluk ya da aşırı uyuma içerir . Depresif ruh halideseni yıl sonra gözlenir ve onu gün boyunca normal çalışması için önemli ölçüde etkiler , bir kişinin yeteneği
mevsimsel duygulanım bozukluğu, yaz aylarında gerçekleşir Ters

. ; tanısı bireysel zaman bu dönemde kaygı artan düzeyde yaşayabilirsiniz . Eştanı

arasında
Oranı vakalarınınsayısını yansıtan kesin bir yüzdesini yok OKB ve SAD birlikte ortaya çıktığı . Her hastalığınbelirtileri arasında korelasyon olmasına rağmenkonuyla ilgili araştırma , hala yeni . Genellikle ciddi bir durum değil varlık olarak görevden çünkü birçok kişi de SAD ile tanı konulmamış gidin .

2000 yılı itibarıyla ," Mental Bozuklukların Tanısal ve ( DSM IV - TR ) İstatistiksel El Kitabı " olarak SAD sınıflandırmak değil kendi bozukluğu , majör depresyon yerine belirli bir türüdür .
OKB ve Mevsimsel Duygudurum Bozukluğu

özellikle OKB ve SAD arasında örtüşen hiçbir tanı kriterleri olmasına rağmen , OKB tetikleme depresif belirtilerin olasılığı var . OKB tanısı bir kişi etkinyaz aylarında üzücü bir ruh hali yönetmek mümkün olsa da , çoğu kişikışın havasında bir dalış deneyimi için tipiktir. OKB olan bir kişi . Hem belirtilerle karşılaşabilirsiniz

Bireyler ile karakterize bir duygudurum bozukluğudur bipolar bozukluğu ile karışabilir utanç ya da utanç duyguları şiddetlenir , SAD tetikleyebilir , bu alt ruh , karşılaşabilirsiniz mani ( ciddi yükselmiş ya da sinirli ruh hali) dönemleri ağır depresyon dönemleri takip .
Işık terapi olduğunu SAD ve OKB hem ışık tedavisi için tedavi

bir form . Bireysel depresif belirtiler ve anksiyete alt kaldırmak için bir ışık veya ısı lambası altında bir zaman belirli bir miktarda harcama olacaktır . 2006 yılında yayınlanan" Neurochemistry içinJapon Derneği Bülteni " adlı bir çalışma .

Işık terapisi de olan , stres ve anksiyete azaltmak için etkili ışık tedavisi OKB ve SAD tanısı olan hastalar için yararlı olduğu bulundu OKBkök . Daha azbireysel hissediyor stres ve deneyimleri ,daha az onun saplantılı düşünceler ile ilişkilidir ritüelleri gerçekleştirmek gerekir . Işık yaygın ruh hali ile ilişkiliserotonin salınımını tetikler çünkü SAD için , ışık terapisi etkilidir .
Bilişsel - Davranışçı Terapi

Bilişsel - davranışçı terapi ( TCMB ) bireysel eylemlere düşüncelerini bağlanmak yardımcı olur ve OKB görülentörensel davranışları ile bireysel eğitebiliyorum . Onları kendi belirtilerle karşılaşıyorsanızzamanlarda onlar düşünmekşeklini değiştirerek kendi ruh yükseltmesine yardımcı olur, çünkü TCMB aynı zamanda SAD olan bireylerin tedavisinde başarılı olmuştur .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com