|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık
Sağlığı ve Hastalıkları

Salmonella Başlarken kaçının nasıl

onlarhaber haftalık olduğu gibi salmonella salgınları görünüyor; salmonella kitlesel hastalık bu durumlarda kaçınmak zor olabilir . Ancak, bazı basit adımlar ile , salmonellaev ve işyerinde önlenebilir . Salmonella zehirlenmesi ve genel gıda zehirlenmesi genellikle gıdaların dikkatsiz hazırlanması nedeniyle olur . Talimatlar 1. iyicetuvaleti kullandıktan sonra ve herhangi yiyeceklere dokunmadan önce ellerinizi yıkayarak başlayın


. Bu basit adım, salmonella en vakalarını önlemek olacaktır . Salmonella bakteri, insan ve hayvanlarınbağırsak yaşıyor .
2

Yıkama tüm gıda hazırlama alanları dikkatle . Gıda hazırlanan olduğunda çiğ gıdaların çapraz kontaminasyon oluşur . Her türlü et tutarken ekstra dikkatli uyulmalıdır . Ilık su ile deeti yıkayın .
3

yumurtadan salmonella kaçının. Yumurta ve çiğ et salmonella zehirlenmesien yaygın iki kaynaklarıdır . Herhangi bir kırık yumurta atmak . Bir yumurta kabuğu sümüksü hissederse , muhtemelen bakteri ile kontamine veçöpe attı edilmelidir . Ilık su ve sabun ile her bir yumurta temizleyin vesabun kaldırmak içinyumurta durulayın .
4

uzak gibi kamu tatil kutlamaları ve piknik gibi büyük özel gıda olaylardan uzak durun . Bu olaylar içingıda bazen aceleyle hazırlanabilir. Et veya yumurta bazlı yemeğin bir parçası görünüyor ya da komik kokuyor , bunu yemeyin .
5

hayvanları , özellikle sürüngenler kurtulun. Bu tür kertenkele gibi sürüngenler , salmonella yaymak için kötü üne sahip . Yemek hazırlarken ya da yemekten önce , ishal özellikle olanları hayvanlar hayvan yok .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]