| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Aile Sağlığı | genç Sağlık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuklar için Sağlıklı Gıda Gerçekler

çocuklukta obezite astronomik rakamlara yükselen bugünün toplumunda , anne bilgili ve çocuklarının beslenme ve içermez ne yapar farkında olmak gerekir . Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, Ulusal Sağlık ve Beslenme Sınavı2003 yılı ve obezite prevalansı artmıştır 2006 göstermek arasında Anketler içinMerkezlerine göre: çocuklar için 2-5 yaş arası , prevalans 12,4 yüzde 5 oranında yükselmiştir ; 6-11 yaş arası olanlar için ; prevalansı yüzde 6,5 den yüzde 17 arttı; ve 12-19 yaş arası olanlar için , yaygınlık yüzde 17.6 yüzde 5 yükseldi. Obez çocuklar böyle kardiyovasküler hastalıklar ve diyabet gibi ciddi durumları geliştirme riski pf altındadır . Anne ve çocuklar olmak üzere bakıcılar sağlıklı , dengeli bir diyet tüketen gibi Peki ne yapabilirim ? Meyve ve

Sebze Meyve sağlıklı bir diyetin belirgin bir bileşenidir. Sadece bunlar önemli besin değerini sunuyoruz, bunlar lezzetli. Kurutulmuş veya konserve meyveler gibi yüzde yüz meyve suyu , meyve bir porsiyon kabul edilir . Meyveler hemen hemen her yemeğin içine dahil edilebilir ve onlarhalindeyken veya evde büyük aperatifler için yapmak . Olsa , çok fazla sahip olarak böyle bir şey var . Meyve sugar-- içeren ve bazı Diğerlerinede daha var çünkü , örneğin çocuğunuz bir günde ne çok meyve ve meyve suları , takip etmek iyi bir fikirdir .

Sebzeler de aynı derecede önemlidir . Meyve gibi , bir çok sebze çeşitleri ıspanak , lahana , ve bok choy gibi yeşil yapraklı sebzeler vardır sizin için özellikle iyi onlar önemli kanserle savaşan antioksidanlar içeren vitaminler C , D ve B Karanlık gibi önemli besinleri içerir . Onlar tatlı tadı yok , bu nedenle meyve yapmakşeker içerir ve yok gibi gençler dahil çoğu çocuk , yeme sebze olumsuz olabilir , ama keyifli yeme sebze yapabilirsiniz . Örneğin , fıstık ezmesi ya da süzme peynir ile doldurulmuş ahır daldırma veya kereviz havuç sopa ve kiraz domates hizmet vermektedir.

ABD Tarım Bakanlığı'na göre , gençler iki bardak için en az 1 1/2 bardak gerekir
meyve bir gün sebze veaynı miktarda porsiyon . ( Porsiyonmiktarı genellikle fiziksel aktivitemiktarına bağlıdır . )
Taneleri

Hububat, yağ gibi , iki kategoriye , tamamının ve rafine ayrılır . Tahıllar doğal besinler korunur gibi bütün , tercih edilir . Rafine tahıllar işlenir ve besinler, lif hariç , geri eklenir . Rafine tahıllar genellikle beyaz ekmek ve makarna. Bu yulaf ezmesi , kepek ve kahverengi ya da yabani pirinç gibi kepekli tahıllar işlenmiş veya öğütülmüş değildir .

ABD beslenme kurallarına tahıl bir çocuğun ( veya yetişkin ) 'ın porsiyon fazla yarım tam tahıllı çeşitli olması düşündürmektedir . Öneriler günde tanelerinin 5-7 porsiyon için arayın.

Taneleri kabızlığı önlemeye yardımcı olur işlemek ve gıda yıkmak için gerekli gerekli lif , çocuklara ve yetişkinlere sağlar . Lif oranı yüksek diyetler kilo yönetimi ve kolesterol düzeyleri ile kalp hastalığı ve diyabet gibi yardım önlenmesinde yardımcı olsa da vardır .

Çocuklar buğday tohumu, Bulgar ya da tam tahıl makarnalartadı hoşunuza gitmeyebilir. Çocuğunuza kepekli makarna ile mutlu değilse , örneğin , lezzetli bir domates veya peynir sosu ile top . Bazen yeni veya farklı bir şey denemek için onları kararsız kılanyabancı görünüş veya doku olduğunu . Eğer bu önemli tahıllar sizin gencin diyet içine ilave alırsınız yaratıcı olun ve .
Süt Süt , kalsiyum önemli bir kaynak , önemli bir parçası

olduğu
ergenlik boyunca ve yetişkinlikte birçok çocuk diyetler . Bir çocuk büyüdükçe büyük ölçüde kemiklerin ve kaslarıngelişmesine katkıda gibi , kalsiyum daha da önemlidir . Süt ürünleri de önemlidir D gibi vitaminler ve minterals likeapotassium bize . ABD Bölümü Tarımın Yiyecek Piramidi'nin göre, çocuklar süt ürünleri üç bardak bir gün gerekir. Onlar süt değilse olanlar porsiyon , süt bazlı olmalıdır . Tereyağı ve krem peynir gibi süt porsiyon sayılmaz .

çocuk veya genç süte alerjim vardır , ya da aile süt ürünleri tüketmek yoksa , seçenek vardır . Soya ve pirinç sütü kalsiyum ile zenginleştirilmiş. Soya yağı , dondurma ve peynir size ve ailenize keyfini olabilir süt alternatifleri vardır .
Hayvansal ve Bitkisel Yağlar

Katı ve sıvı yağlar dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır . Bu tüm yaş grupları içinstandarttır. Onlar gerekli mineralleri sağlamak gibi katı ve sıvı yağlar büyüyen bir çocuğun diyet olsa da, önemlidir. Amerikan Kalp Derneği'ne göre , \\ " Diyet yağlar vücudunuza enerji vermek ve hücre büyümesini desteklemek için gereklidir . Onlar da organlarını korumak ve vücudunuzun sıcak tutmaya yardımcı yardımcı olur. Yağlar vücudun bazı besinleri absorbe ve önemli hormonları üretmek yardımcı \\ " .

iyi yağlar ve kötü yağlar bulunmaktadır , bu yüzden etiketlerini dikkatle okuyun. İyi yağlar mono ve doymuş poli ve kötü yağlar trans ve doymuş yağlardır . Yağlar birçok gıdada olduğu gibi pişirme hazırlık gizlidir , bu yüzden size ihtiyacınız ve bunun farkında olmak ne elde edilebilir . Çocuklar günde 3 ila 5 tatlı kaşığını kendi katı ve sıvı yağları sınırlamak gerekir. Ele
El

Sağlıklı bir diyet , egzersiz ve fiziksel aktivite ile el ele gider
. Sağlıklı , Büyüyen çocukların egzersiz iyi bir doz her gün , besleyici bir diyetin güzel bir tamamlayıcı gerekir . Iyi - dengeli gıda ve yeterli egzersiz : sağlıklı bir yaşam tarzınınyararları hakkında çocuklara öğretmek . Bunlar büyüme ve gelişimi boyunca yaşam boyu ve çocuklarıngenel refahı için önemli olan dersler vardır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]