|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Aile Sağlığı | genç Sağlık
Sağlığı ve Hastalıkları

İşaretler ve İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri

Bir idrar yolu enfeksiyonu bebekler ve hamile kadınlar ,yaşlılar özellikle yaygın olan bir yaygın tedavi durumdur . Üriner sistem , mesane, üretra ve böbreklerde meydana gelir . Bu organların herhangi biri, idrar yolu enfeksiyonu tipine bağlı olarak enfekte olabilir. Türleri

idrar yolu enfeksiyonlarının üç farklı tip mümkündür : sistit , üretrit ve piyelonefrit . En sıkidrar idrar yolu iltihabı ve enfeksiyonudur. Üretra mesane idrarı kaldırır vevücut onu dışarı attıktanborudur. Bu İYE neden olan bakterileringiriş noktası genellikle çünkü İYEen sık görülen tipidir . Bakterileridrar yolu kadar seyahat etmeye devam zaman , sistit geliştirilmiştir. Sistitmesane enfeksiyonudur . Buböbrekler , kolayca zarar görebilir hassas organ etkiler çünkü Pyelonefriten ciddi İYE olduğunu. Bakterileridrar yolu kadar seyahat devam ederse Sistit piyelonefrit yol açabilir . Kural olarak ,daha yukarı sizin enfeksiyon olduğunudaha ciddi , gitti.

Ne olursa olsun idrar yolu enfeksiyonutürü Nedenleri , genellikle ile başlar bağırsak bölgesinde veya dışkı ,cilt üzerinde bulunabilirbakteri. Bu bakterilerüretra içine yayıldığı zaman , onlaridrar astar kendilerini bağlamak ve çoğalmaya başlar. Sen normal cinsel ilişki veya kötü hijyen aracılığıyla üretra bakteri yayabilirsiniz . Örneğin, bir bağırsak hareketi sonra önünde silerek sizin üretra için dışkı bakterileri yayılabilir .
Belirtileri

yanma hissi İdrar
ederken can Eğer bir idrar yolu enfeksiyonu var demek . Yani yanma veya geri pelvis veya daha düşük kramp . Ayrıca aniden sık idrara çıkmadürtüsü olduğunu fark olabilir , ancak çok az veya hiç idrar çıkacaktır . Idrar çıkıp geldiğinde, bunun , karanlık bulutlu ya da koklamak. Eğer bir idrar yolu enfeksiyonu varsa Bazen , hatta idrarda kan görebilirsiniz .
Tedavisi

İdrar yolu enfeksiyonları kolayca tedavi edilir . Hafif muhafazalara fazla -the-counter ağrı ilacı ve içecek sıvı miktarının artırılması ile tedavi edilebilir. Kendi bağışıklık sistemidinlenme yapacak . Senin enfeksiyon biraz daha ciddi ise , size sağlık kuruluşu görmek gerekebilir . O kadar iki hafta boyunca antibiyotik reçete edecektir. Eğerantibiyotik almak başladıktan sonra daha iyi hemen hissetmeye başlayabilir . Yine , her zaman yinelenen idrar yolu enfeksiyonları önlemek için antibiyotikders bitirmek gerekir.
Önleme

önle İYE enfeksiyon defetmek bir sağlıklı bağışıklık sistemini koruyarak . Ayrıca , en az günde bir kez ve seks yaptıktan sonra genital yıkayın . Ayrıca üretra içine itilmiş olabilir herhangi bir bakterileri temizlemek için cinsel ilişki sonrası idrar deneyebilirsiniz . Alarak kızılcık veya C vitamini takviyesi de gelişmekte olan idrar yolu enfeksiyonları önleyebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]