| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Aile Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Cornell Üniversitesi Hukuk Fakültesine göre, babalar için denizaşırı ziyaret hakları

Soylu olmayan bir baba çocuğunu ziyaret etme veya ebeveynlik yapma hakkına sahiptir. Bu hakkın kullanılması, mahkemelerin çocuk için en iyisini düşündüğü şeye bağlıdır. Sonuç olarak, bir babanın bulunduğu yer - denizaşırı ikametgah da dahil olmak üzere - ziyaret veya ebeveynlik süresine izin verilen şekilde bir rol oynamaktadır.

Standard

Bir baba nerede kalırsa kalsın, belirleme standardı Cornell Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne göre uygun bir çocuk ziyareti veya ebeveynlik zaman planı olan, küçük çocuğun yararına olan şeydir. Çocuğun en iyi ilgi alanlarına ilişkin ziyaret sorunlarının belirlenmesiyle ilgili düşüncelere dahil edilenler, kandil dışı babanın ikametgahının türü ve yeridir.

Yargı

Ziyareti veya ebeveynlik zamanıyla ilgili hususlar, Amerikan Barosu Aile Hukuku Bölümüne göre, çocuğun mahkemenin asli yargı yetkisini terk edip etmediğidir. Mahkemeler, çocukların ülke dışına çıkmadan bir baba ile görüşmek üzere başka bir devlete gitmelerine izin vermekte isteksizdir. Velayet ebeveyni plana katılmayı kabul etmedikçe, bir yargıcın yurtdışı ziyaretini onaylayacağı ihtimalleri zayıf.

Zaman Dilimi

Bir babanın çocuğuyla birlikte kaliteli zaman geçirebilmesi için ve yurtdışındaki ikametgahını göz önünde bulundurmak için, bir ziyaret emri büyük olasılıkla bir babanın çocuğun yaşadığı ABD eyaletinde belirli bir yerde ziyaretlerini uzatmasına izin vermektedir. Örneğin, bir ziyaret planı, bir babanın Birleşik Devletler'e gittiği sırada bir çocuğun çocuğuyla birkaç hafta geçirmesine izin verebilir.

Yanılgıları

Biraz yaygın bir yanılgı, denizaşırı konumdaki bir babanın Çocuğuyla veya çocuklarıyla herhangi bir ziyaret veya ebeveynlik planı oluşturma hakkı yoktur. Aslında, babanın yeri ziyaretin yapılma şeklini etkilerken, tek başına konum bir babanın ziyaret etme ya da ebeveynlik zamanını temel haklarından mahrum bırakmaz.

Uzman Yardımı

Yurtdışında yaşayan bir babayı ziyaret etmek karmaşık bir yasal çabadır. Eğer böyle bir durumda kanuni olmayan bir ebeveynseniz, çıkarlarınızı belirlemek için bir avukat tutmayı ciddiye alın. Amerikan Barosu, yurtdışında bir ebeveyn olarak ziyaret haklarınızı korumanıza yardımcı olmak için deneyimli bir aile hukuk avukatı bulmanıza yardımcı olacak kaynakları korur. Çocuğunuzun bulunduğu eyalette yasa uygulamak için lisanslı bir avukat tuttuğunuzdan emin olun.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]