|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Aile Sağlığı
Sağlığı ve Hastalıkları

Childsın Boyu Ne Olacak Nasıl Hesaplanır

Çocuğunuzun boyunun hesaplanması cinsiyete, hem ebeveynlerin boyuna hem de çocuğun diyet ve aktivite seviyesine dayanır. Birkaç yöntem var ve hiçbiri kesin değil. Bununla birlikte, çocuğunuzun boyunun ne olacağını tahmin etmek eğlenceli olabilir ve bazı çocuklar için tıbbi olarak gerekli olabilir. Birkaç istatistik izleyebildiğiniz sürece, çocuğunuzun tam yüksekliğinin potansiyel aralığını ölçebilirsiniz.

Gerekli istatistikleri toplayın. Çocuğunuzun boy ve kilosu, yaşı ve cinsiyeti en yakın tahminde bulunmalıdır. Ayrıca her ebeveynin yüksekliğini de yazın.

Ebeveynlerin yüksekliklerini birlikte ekleyin. Çocuğunuz bir çocuksa, 5 inç ekleyin ve ikiye bölün. Bu sayı bir oğlan için tahmini boydur. Çocuğunuz bir kızsa, 5 inç çıkarın ve ikiye bölün. Sonuç, bir kız için tahmini yüksekliktir. Çocukların çoğu tam yetişkin boylarına ulaştığında bu sayının 4 inç içindedir.

Bebek kitabını kontrol et. Boyu tahmin etmenin bir başka yöntemi çocuğunuzun boyunu 2 yaşında almak ve sadece iki katına çıkarmaktır. Bu tahmin, 2. Adımdaki hesaplamadan daha az doğrudur, ancak popüler bir yaklaşım olmaya devam etmektedir.

Çevrimiçi bir araç kullanın. Pek çok çevrimiçi site, hesaplamayı sizin için çalıştırmak için verileri kullanan bir hesap makinesi içerir. Sitenin belirli bir yaş gerektirip gerektirmediğine dikkat edin, çünkü birçok boy hesap makinesi bir çocuğun 2 veya 4 yaşın üzerinde olduğunu varsayar ve bu da son sayıda önemli bir fark yaratabilir.

Çocuğunuzun bilek röntgeni. Röntgenler çocuğunuzun kronolojik yaşını kesin olarak belirleyebilir. Bu ağrısız prosedür, çocuğunuzun bileğindeki büyüme plakası durumunu normal gelişim aralığına göre değerlendirir. Bu bilgileri kullanarak doktorlar, çocuğunuzun yaşı ve iskeletinin olgunlaşması zorsa, ortaya çıkabilecek herhangi bir büyüme veya hormon sorununu tespit edebilir. Ayrıca doktorların, büyümelerini etkileyebilecek koşulları olan çocukları tedavi etmelerine yardımcı olur.

İpucu

Çocuğunuzun boyu, aile geçmişine ve büyükanne ve büyükbabaların yüksekliğine bağlı olarak değişebilir.

Uyarılar

Sağlık sağlayıcılar, tıbbi olarak gerekli olmadıkça x-ışını maruziyetini en aza indirmeyi tercih eder.

Gerekenler

Mezura

> Banyo Baskülleri

Çocuğun bebek kitabı

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]