| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Hastalıklar ve Yaralanmalar |

Sağlığı ve Hastalıkları

Yedikten Sonra İçme Suyu Sindirime Müdahale Ediyor mu

Sindirim işlemi ağzınızda başlar. Su çiğnerken yiyeceğin çözülmesine ve parçalanmasına yardımcı olur, tükürüğün yiyeceği yönetilebilir parçalara ayırmaya başlamasını sağlar. Su daha sonra çiğnenmiş yiyeceğin yemek borunuzun içine yıkamasına yardımcı olur. Sindirime müdahale etmek yerine, yemekten sonra içme suyu sindirim sisteminize yardımcı olmaya devam eder.

İşlev

Yemekten sonra su içmek sindiriminizi iyileştirir. Vücudunuzun yediğiniz yemeği parçalamak biraz zaman alır, bu nedenle, yemekten hemen sonra büyük bir bardak su içmek, yiyeceğin çözülmesine ve sindirim sisteminize aktarılmasına yardımcı olabilir. Bol miktarda meyve, sebze ve kepekli tahıl içeren bir diyet yemek de sindiriminizi iyileştirir. Bu yiyecekler, su içermesine ek olarak, dışkılarınıza hacim kazandıran ve sindirim sisteminizden sorunsuz bir şekilde geçmelerine yardımcı olan lif de içerir. midenize doğru yiyecekleri sıkmak için. İşlem yaklaşık iki ila üç saniye sürer. Midenize ulaştığında, su çözülmesine yardımcı olduğu için gıdalar daha da parçalanır ve mideniz parçalanır ve kısmen sindirilmiş yiyecekleri küçük parçalara ayırmak için karıştırır ve karıştırır. Bu, mide suları ve su karışımının yiyeceklerin içine nüfuz etmesini sağlar. Su, mide sularını seyreltmez.

Bağırsaklar

Yiyecek daha sonra ince bağırsaklarınızdan geçer; bu da vitaminleri, proteinleri, mineralleri, karbonhidratları ve yağları giderir. Bu noktada, su, yemeğin geçişini kolaylaştırmak için sindirim kanalını yağlamaya yardımcı olur. İşlem dört saat kadar sürebilir. Sonunda kalan tek şey, kalın bağırsaktan geçen ince ve sulu bir karışımdır; bu, atık olarak bırakılanları atmadan önce suyun son kısmını ve bazı kalan mineralleri uzaklaştırır. Sindirime yardımcı olduktan sonra, yemekten sonra içtiğiniz su şimdi vücudunuzu nemlendirir.

Dolgunliği Teşvik

Yemekten sonra su içmek de iştahınızı kontrol etmenize yardımcı olur. Örneğin, bir diyette iseniz, yedikten sonra aç hissedebilirsiniz. Yemekten sonra büyük bir bardak su içmek, daha fazla yiyecek için can atmaya yardımcı olabilecek bir dolgunluk hissi yaratır. Yemekten önce ve yemek sırasında su içmek, dolgunluğa da katkıda bulunur ve kalori alımınızı düşük tutmanıza yardımcı olur.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]