| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Anksiyete Saldırıları Nasıl Engellenir

Senkanepede evde oturuyor ve aniden anksiyete kavradı düşünün . Eğer bir kalp krizi olduğunu deli gidiyor ya olan yoğun bir korku var . Kalp daha hızlı atar ve nefes alamaz gibi hissediyorum . Ayrıca göğüs ağrısı , kalp çarpıntısı , mide bulantısı ve terleme olabilir . Bunlar sadece bir anksiyete krizi yaşadığınıza işaret edebilirbazı belirtileri vardır . Bu belirtiler için tıbbi nedenleri ekarte edildikten sonra, bir anksiyete krizi önlemek için yapabileceğiniz pek çok şey vardır . Burada anksiyete atakları kontrol altına almaya yardımcı olabilecek bazı yararlı teknikler vardır. Things You More Talimatları göster

Komedi Filmler 1

Şaka kitaplar anksiyete atakları öğrenin


Anksiyete saldırı kitapları ihtiyacınız olacak. Anksiyete, anksiyete bozuklukları , stres vesavaş ya da kaç tepkisi kapsayan bilgileri okuyun . Anksiyete atakları ilgili olarak çok olabildiğince öğrenme güven verici olması ve aklını koymak için yardımcı olabilir . Bir anksiyete krizi sırasında ortayabelirtiler anladığınızda, hayatın tehlikede değil onlar zararsızdır o ve bilecektir .
2.

belirtileri tanır . Eğer başka bir anksiyete krizi acı yaparsanız , durdurmak vebelirtileri tanımak . Eğer ne olup bittiğini bilmek kendin söyle ve bu belirtiler seni öldürmek olmaz . Denemek vebelirtileri mücadele etmeyin . Birçok hasta bir anksiyete krizi kendilerini dışarı konuşuyorsaldırınınşiddetini azaltmak için yardımcı bulabilirsiniz .
3

nefes kontrol . Eğer bir kaygı saldırıyı önlemek için kullanabileceğiniz birçok nefes teknikleri vardır . Örneğin, bir teknik yavaş solunum denir : senin karın göğüs ve başka bir elinizi koyun . Nefesini tut ve 10'a kadar say. Eğer nefes gibi kendinize " rahatla " düşünün. Sonra yavaş yavaş 3 saniye boyunca burnunuzdan nefes . Göğüs üzerindeel neredeyse hala kalıyorsun ise karın üzerinde dinlenme eliniz yükselen edilmelidir . En az 3 saniye boyunca ağzınızdan yavaşça nefes verin. Eğer nefes gibi karın üzerindeel düşer olarak izleyin . 5 dakika bu işlemi tekrarlayın . 30 dakika bir anksiyete krizi greve gidiyor olduğunu hissetmeye başlar her gün ve her zaman için bu egzersizi yapın . Size yardımcı olabilecek başka bir yöntem bir kağıt torba içine yavaşça nefes etmektir . Bu oldukçakorkutucu belirtileri üzerine daha nefes üzerinde zihin odaklama yardımcı olacaktır .
4

stresi kontrol . Belirli bir zaman seçin ve endişe verici yapmak için her gün koyun . Kişisel sorunları ve bazı olası çözümleri hakkında düşünme 30 dakika harcayın . Meydana gelebilecek tümkötü şeyler düşünmeyin . An odaklanın . Bu duygu ve düşünüyorsunsorunları aşağı yazmak için yardımcı olabilir . 30 dakika kadar sonra indirdikten sonra , güne devam . Birçok kişi bu teknik, onların sürekli endişe verici kontrol etmeye yardımcı olduğunu bulmak . Bu bunalmış hissediyorum olmaz böylece anksiyete yönetmek için etkili bir yöntemdir .
5

güvendiğiniz birisiyle konuşun . Bir aile üyesi , arkadaş ya da diğer önemli ile duygularını tartışın . Bir destek grubuna katılın . Anksiyete atakları geçmekte başkalarıyla paylaşma duygularını size yalnız olmadığınızı hissetmenize yardımcı olabilir . Eğer stres veya kişi anksiyete atakları ile başa çıkmak için en iyi yolu yönetmek gibi yardımcı yöntemler gibi birçok anlayışlar öğrenebilirsiniz.
6

Kaydetme terapi . Terapistin stres başa çıkma mekanizmaları size öğreteceğiz . Anksiyete atakları için kullanılanana tedavi sizin endişeyi tetikleyendüşünce kalıpları tanımak için yardımcı olabilir , bilişsel davranışçı terapi , olduğunu. Ayrıca size endişeli ve korkulu hissettirmek durumlara tepki için yeni yollar verebilir . Bilişsel davranışçı terapi sırasında, panik yapmakdurumları yeniden yapabilirsiniz . Bu tür sürüş, evde yalnız olmanın , bir asansör olmak ya da kalabalıklar içinde olmak gibi belirli durumlarda korkuyu aşmak mümkün olabilir .
7

sağlıklı beslenin . Bazı gıdalar anksiyete kötüleştirebilir. Alkol , kafein ve şeker kaçının. Enerji ve ruh seviyelerini stabilize yardımcı olabilir sebze ve meyvemiktarını artırın .
8

kahkaha ararlar . Gülünecek hayatınızda bir şeyler bulun . , Komedi olan film izlemek bir komedi kulübü ziyaret ya da bir şaka kitap okumak . Kahkaha sağlıklı olmanıza yardımcı olabilir . Bu , sizin stres seviyelerini azaltmak ruh halinizi iyileştirmek ve kan basıncını düşürebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com