| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | diyet Beslenme | Kilo Kaybı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Nasıl bir C -Section Sonrası Kilo kaybetmek

? Sezaryen ( C -section ) tarafından Teslim iyileşme süresi haftalar veya aylar gerektiren invaziv cerrahi olduğunu. C -bölüm sonra kilo kaybetmek nedeniyleetkilenen bölgeyi yırtılma veya travmatize korkusuyla hareket yerleştirilenkısıtlamalar için bir meydan okuma olabilir .

Emzirme daha fazla kalori yakmak için yardımcı ve bir C -bölüm sonra kilo emzirin . Çalışmalar doğumdan sonrailk 4 ila 6 ay emzirmeyi seçerseniz günlük 500 ekstra kalori kadar yakabilirsiniz olduğunu göstermiştir . Bundan sonra , kilo kaybı yavaş , ama mutlaka durdurmak olmayabilir. Yağ kiloluk 3.500 kalori içerdiğinden , yalnız anne sütü ile haftada yağ 1 £ kadar kaybedebilir . Haftada iki kilo Bir kilo kaybı korumak olacak sağlamak için kaybetmek içinoptimal miktarı .
Diyet

C - bölümden sonra , yiyecekleri yememek vermek Eğer gaz veya şişkinlik neden . Mide ağrısıC -section cerrahi ile hasar gördüdokuyu şiddetlendirebilir. Bu nedenle , lahana yemek , soğan ve fasulye kilo vermek için en iyi çıkarına olmayabilir . Protein içerir ve bu tavuk , balık ve yağsız biftek gibi sindirimi yavaş yemek yemeyi deneyin. Düşük kalorili çorbalar siz de yağ kaybetmek yardımcı olacaktır . Buna ek olarak , non - gazlı meyve ve böyle üzüm , karpuz , çilek , şeftali , yeşil fasulye , ıspanak , havuç , kuşkonmaz , mantar ve kabak gibi sebzeler ekleyin. Dolgunluk ve floş yağ artırmak için günlük su iki litre su içiniz .

Gebelik - info.net göre
Egzersiz , sen sonra 8 hafta beklemek gerekir bir egzersiz programına başlamadan önce bir C - kesite sahip . , Yoga , yürüyüş , yüzme ve germe içeren hafif bir egzersiz programına başlamak . Bu egzersizler Sezaryen ameliyatı ile zarar görmüş herhangi hala duyarlı doku azdırmak için daha az olasıdır . Günlük 10 ila 15 dakika yürüyüş veya yüzme başlayın ve haftada dört güne kadar , günde 30 dakika kadar çalışır . Yoga ya da 5 ila 15 dakika süreyle germe egzersizleri , haftada 2-4 gün de içerir . Eğer egzersiz sırasında hissedebilirsiniz herhangi bir ağrı için özel bir dikkat ve karın rahatsızlık yaşarsanız , bir doktora danışın . Sezaryen ameliyatı sonrasında bir egzersiz programına başlamadan önce doktorunuza danışın .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com