|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | diyet Beslenme | beslenme
Sağlığı ve Hastalıkları

Günlük kalori alımını Şekil nasıl

Her kişi - adam, kadın , kız, çocuk , bebek - farklı bir kalori gereksinimi gerektirir . Hatta bu kategoriler içinde , sporcular , malullük veya hamile kadınlar farklı bir şey gerektirir . Günlük kalori alımının genel bir fikir almak için çeşitli yolları vardır . Things You More Talimatları günlük kalori alımının
1

bazal metabolizma hızı (BMH ) hesaplayın Şekil
Nasıl Göster

Hesaplama
ihtiyacınız olacak. BMR vücudunuzun gibi sindirim ve solunum gibi işlevleri gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğu kaloriaz miktardır . Bu sayı ,vücut kitle indeksi gibi , korumak için daha fazla enerji gerektirir , hesabı yağsız vücut kas içine almaz . ( Ref. 1 ).
2

Harris Benedict formülü kullanın . ( Ref. 2 . ) Bu formül , günlük kalori gereksinimleri kaba bir tahmin sağlar . Harris Benedict aktivite faktörü ile BMR çarpın .
3

özel yaşam için ayarlayın. Bu sayı sadece bir tahmindir , unutmayın. Hamile kadınlardaha sonraki trimesterde günde yaklaşık 300 kalori eklemeniz gerekir . Eğer kilo vermek çalışıyorsanız, haftada bir kilo kaybetmek için günlük ihtiyaçlarından 500 kalori çıkarmak , ve haftada bir kilo kazanmak istiyorsanız günde 500 kalori eklemek .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]