|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Diş Sağlığı | diş Temizleme
Sağlığı ve Hastalıkları

Diş Hekimi gitmeden Plaketi kurtulun nasıl

Plak dişlere sopa mikropların oluşur . Onlar günlük kaldırıldı değilse , hızlı bir şekilde çoğalırlar ve gingivitis ve diğer ağız hastalıklarına yol açan ,Amerikan Diş Hekimleri Birliği'nin sitesine göre olabilir . Plaklarının neden olduğu diş çürüğüABD'de yetişkinlerin yüzde 90'dan fazla etkiler . , Fırçalama diş ipi ve dengeli bir diyet yiyerek iyi bir ağız sağlığı bakımı düzenli bir rutin bakımı , ancak, plak , diş çürüğü , çürük ve dişeti hastalığı önlemek ve bir diş hekimi görmeden genel sağlığın iyi olması için katkıda yardımcı olabilir . Diş Daha Talimatları göster

Florür
Plak ifşa tablet Yumuşak kıllı bir diş fırçası macunu

ipi
You Need olacak şeyler 1

ipi
günlük diş arasında . Diş ipi 18 - inçlik bir parça kesin ve ellerinizi her birindeişaret parmakları etrafında sarın , sizin işaret parmakları arasında ipi 1 - inç bölümü hakkında bırakarak . Yavaşça iki diş arasındaki ipi küçük bir bölümünü rahatlatmak vediş arasındaki gıda parçacıkları çıkarmak için yukarı ve aşağıipi kolaylığı . Dişlerin her bir çifti için ipi yeni bir bölüm kullanın .
2

florür içeren bir yumuşak kıllı diş fırçası ve diş macunu ile günlük diş ve dil fırçalayın . Iki günde en az iki dakika boyunca küçük dairesel hareketler ve kısa arka - ve - ileri hareketleri , fırça kullanma. Diş tarafını yanı sıra çiğneme yüzeyini ve dilinizi de fırçalamayı .
3

bir plak ifşa tablet çiğneyin. Onu dışarı tükürme önce ağzınızdatükürük ile karıştırın ve 30 saniye boyunca etrafında homoseksüel edelim . Tablet dişler üzerinde yaprakları boyalı alanlar, fırça ve diş ipi zaman odaklanmak için sorun noktalar vardır .
4

sağlıklı bir diyet koruyun . Dengeli beslenin ve tüketmek öğün arası atıştırmalıklarsayısını sınırlamak . Eğer bir atıştırma ihtiyacınız varsa , örneğin yoğurt , peynir, meyve ve çiğ sebze gibi besleyici gıdalar yiyin . Gibi kereviz gibi bazı sebzeler , plak önlemeye yardımcı olur diş , gıda kaldırmak için yardımcı olur.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]