| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Aile Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bir Ateş İçin Tylenol ve Motrinin Nasıl Değiştirileceği

Tylenol ve Motrin bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde ateşi düşürmede çok etkili olabilir, ancak ikisini aynı anda almak önerilmez. En iyi sonuçları elde etmek için, ilaçlar alternatif olarak verilebilir. Komplikasyonları ve /veya aşırı dozu önlemek için Tylenol ve Motrin'i değiştirirken talimatlar dikkatle izlenmelidir.

Talimatlar

Hastanın yaşına ve kilosuna göre istenen Motrin dozunu şişede belirtildiği gibi hesaplayın. Başvuru için not defterinde doğru dozu belgeleyin.

Hastanın yaşına ve ağırlığına göre, istediğiniz şişede belirtildiği gibi Tylenol'ün istenen dozunu hesaplayın. Başvuru için not defterinde belge dozu, başvuru için.

İstenen Motrin dozunu hastaya verin ve not defterinde verilen zamanı belgeleyin.

Dört bekleyin Motrin dozundan birkaç saat sonra hastaya istenen Tylenol dozunu uygulayın ve not defterinde verilen süreyi belgeleyin.

Tylenol dozundan dört saat sonra bekleyin ve ardından hastaya istenen Motrin dozunu uygulayın . Not defterindeki saati belgeleyin.

Her dört saatte bir Tylenol ve Motrin'i değiştirerek devam edin, ateş dolana ve sıcaklık normale dönene kadar her bir dozun süresini belgeleyin.

İpucu

İlacın etkinliğini kontrol etmek için ilacı uygularken her dört saatte bir sıcaklığı izleyin.

Uyarılar

Motrin 24 saat içinde dört kereden fazla verilemez . Tylenol 24 saat içinde altı kereden daha fazla verilemez. Tylenol ile Motrin ve arasındaki etkileşimler için ilac.com adresinde bulunanlar gibi bir etkileşim denetleyicisi ile alabileceğiniz herhangi bir ilaç olup olmadığını kontrol edin.

Gerekenler

Tylenol

Motrin

Dizüstü Bilgisayar

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com