| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Aile Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Koruyucular Nasıl Elde Edilir

Koruyucular tam olarak isminin dediği gibi yaparlar: yiyecekleri, ilaçları, kozmetik ürünleri ve diğer ürünleri korurlar ve bozulmalarını önlerler. Ancak bir koruyucu maddeye karşı bir reaksiyonunuz varsa, doktorunuz onlardan uzak durmanızı ya da sadece diyetinizi basitleştirmek veya kimyasallardan kaçınmak istediğinizi söyler. Koruyucuları hayatınızdan kaldırmak mümkündür, ancak mümkün olduğunca çoğunu çıkarmanız biraz zaman alabilir.

Tam olarak neye dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin. Doktorunuz koruyuculardan kaçınmaya çalışmanızı söyleseydi, neye kaçınmanız gerektiğini tam olarak öğrenin ve örnek yiyecekler hakkında soru sorun. “Koruyucuları yok etme” çoğu zaman yapay koruyucuları yok etme anlamına gelirken, tuzun, şekerin ve sirkenin de koruyucu olduğunu fark edin ve yapay olarak düşünebileceğiniz bazı koruyucu maddeler doğal bir şekilde oluşabilir. Örneğin üzümler şaraba fermente edildiğinde doğal olarak oluşur ve bunlar balzamik ve şarap sirkelerinde de bulunabilir. dolaplarınızda, buzdolabı ve derin dondurucuda. Ticaretin püf noktalarını öğrenin - tüm değişken isimleri ve koruyucu maddelere sahip olabilecek tüm malzemeleri. Örneğin, şişelenmiş limon suyu bazen sülfit içerir, ancak yemeklerinde limon suyu kullanan bir restoranın sülfit içeren bir türü kullanıp kullanamayacağı belli olmaz. Başka bir şey bulamamanız durumunda alternatif bir plan. Sağlık gıda mağazaları genellikle atıştırmalık gıdaların koruyucu olmayan versiyonlarını taşır - yine de tuz veya koruyucu özelliklere sahip başka bir gıda içerebilirler - ayrıca kozmetikler ve basit içerik listelerine sahip temizlik ürünleri. Bu mağazalara erişiminiz yoksa, yiyeceklerinizi sıfırdan pişirmek veya kendi cilt bakım ve temizlik ürünlerinizi karıştırmak zorunda kalabilirsiniz. Talimatları olan kitapları bulabilirsiniz, ancak tanımadığınız malzemeleri karıştıracak talimatlara dikkat edin. Yanlış tavsiyelere uymadığınızdan ve her şeyi güvenli bir şekilde yerine getirdiğinizden emin olmak için her şeyi araştırın.

Ofis gibi bir başkasının sağladığı yiyecekleri yemek ve yemek için bir plan yapın Parti. Koruyucu yemeyi bırakma planınızla herkes işbirliği yapamaz - bazıları diyetinizi sabote etmeye çalışabilir - veya herkese söylemek istemeyebilirsiniz. Koruyucu yüklü kurabiye tepsisini ofiste veya arkadaşlarınızla bir gece geçirmeyi öğrenmelisiniz. Bazı insanlardan veya durumlardan kaçınmak zorunda kalabileceğinizi unutmayın.

Acil durum malzemelerinizi inceleyin. Koruyucu yiyecekler çok daha çabuk bozulur, bu yüzden ne kadar sürede biteceğini bildiğinizden emin olun.

Aldığınız ilaçlardaki koruyucu maddeler hakkında doktorunuzla konuşun. Koruyucuları olmayan veya en azından kaçınmak istediklerine sahip olmayan alternatif bir marka veya jenerik olabilir.

İpucu

Baskıya maruz kaldığında bilmemeniz gereken bir şeyi yemek için, sonuçlarını kendinize hatırlatın. Örneğin, Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi, beslenmenizdeki koruyucu maddeleri ortadan kaldırmanın ödemi azaltmanıza yardımcı olabileceğini belirtti. Siz ve doktorunuz bu taktiği denemeye karar verdiyseniz, ödemeyi durdurmanın en son restoranı denemekten ya da bir iş arkadaşınızın sizi bir şeyler yemesine teşvik etmekten daha önemli olduğunu kendinize hatırlatın. Bununla birlikte, doktorunuza danışmadan tıbbi bir sorunu tedavi etmeye çalışmayın. Ödem, örneğin, profesyonel tıbbi müdahale gerektiren bir böbrek probleminden de kaynaklanabilir.

Uyarılar

Etiketlere bile her zaman güvenilmez. Örneğin, birçok şirket şaraplarını sülfitsiz olarak etiketler. Bu sadece hiçbir sülfit eklenmemiş demektir - fermantasyon işlemi yine de yine de az miktarda sülfit oluşmasına neden olur. Organik Şarap Şirketi, tamamen sülfit içermeyen şarapların kaza dışında olmadığına dikkat çekiyor.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]