| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Aile Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Fitness Planları

Çocukluk dönemi sağlıklı davranış ve alışkanlıklar geliştirmek için önemli bir zamandır. Çocuklar her gün aktif oyuna girmek için en az 60 dakika boyunca aktif olmalıdırlar. Yetişkinler antrenman yapmayı düşündüklerinde “spor salonu” ile ilişkilendirilmiş kelimeler ekli gibi görünmektedir. Birçok yerel merkez daha aile dostu hale geliyor, ancak çocuklar için etkili bir egzersiz planı oluşturmak için spor salonuna üye olmanız gerekmiyor. Haftalık rutinler oluştururken, antrenman süresinin bir parçası olması gereken dört temel husus akılda tutulmalıdır: dayanıklılık, güç, esneklik ve eğlence.

Dayanıklılık

Etiket ve basketbol oynamak, yüzmek ve bisiklete binmek motor becerilerin ince ayarını yapmanıza ve çocukların eğlenip sosyal becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayan aerobik ve dayanıklılık ile ilgili tüm faaliyetler. Çocuğa özgü aktiviteler aktif oyuna odaklanmalı ve küçük çocuklar için 15 ila 20 dakika ve büyük çocuklar için 20 ila 30 dakika süren birkaç seans içermelidir. Düşük kardiyak risklerle, çocukların uygun iş hızı seviyelerine ulaşmada başarılı olmak için kalp atış hızı izlemeyi kullanmasına gerek yoktur. Algılanan efor oranının kullanılması yeterlidir. Çocuklar, kilo ve obezite seviyelerini azaltmak için dayanıklılık aktivitelerine günlük olarak katılmalıdır. Dayanıklılık aktiviteleri, futbol veya basketbol gibi spora özgü olabilir veya arka bahçede etiket oynamak ve çocuklara yönelik engel kursları oluşturmak gibi rekreasyonlar yaratabilir.

Dayanıklılık eğitimi, çocukların ağırlık kaldırması gerektiği anlamına gelmez . El ağırlıkları, ilaç topları, direnç bantları ve hatta okul bahçesi gibi basit ekipman parçalarının kullanılması, oyun süresini kas-iskelet egzersizine dönüştürmek için kullanılabilir. Kuvvetli antrenman çocuklar için önemlidir çünkü kritik yıllarda kemik büyümesini arttırır ve kemik yoğunluğunu güçlendirmeye yardımcı olur. Güçlendirme antrenmanı ayrıca oyun ve spora özgü yaralanmaları önleyen çekirdek kasların güçlendirilmesine yardımcı olur. Bir çocuğun güç rutini kas kuvveti ve dayanıklılığa odaklanmalıdır; yüksek tekrarlar ve düşük ağırlık veya direnç. Çocukların maymun çubuklarında sallandıkları, şutlarını tamamlamaları ve kumda egzersiz yapmaları gibi engelli dersler gibi aktiviteler, çocuğunuzun “aktif oyun oynamasını sağlayacak” harika oyunlardır. Amerikan Spor Hekimliği Koleji, tıp toplarını yaratmanın başka bir yolu olarak önermektedir. etkili direnç rutini. Tıp topu kullanırken vücudun, tıpkı bir beysbol sopasını sallarken veya maymun çubuklarında oynarken olduğu gibi, bir birim olarak toplanması gerekir. Kullanımı kolaydır ve çocuklara bir oyuncaktan sonra bir ekipman gibi görüneceklerdir. Birkaç fikir arasında, göğüs basması ile ortaklarla atışlar, topu havaya fırlatırken lateral atlama hareketleri ve oturma yerlerini tamamlarken ortak fırlatmalar yer alıyor.

Esneklik

Germe ve esneklik egzersizleri çocukların yetişkinlik yıllarında esnek kalmasına yardımcı olacak . Germe, eklemlerin tam hareket aralığında serbestçe hareket etmesini sağlar, bu da kas ve eklem yaralanma riskini azaltır. Germe egzersizleri, jimnastikte yer alan ayakkabıları bağlamak için aşağı eğilmek kadar basit olabilir. Çocuk yoga dersleri daha popüler hale geliyor, ancak avantajlardan yararlanmak için dersler için para ödemeniz gerektiğini düşünmeyin. Evde bir yoga DVD'si yerleştirin, güvenlik ve forma dikkat ettiğinizden emin olun ve harika bir aktif aile zamanının tadını çıkarın.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]