| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Aile Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bebeğin Kilosunu Kaybetmek Hakkında

Çocuk sahibi olduktan sonraki ilk birkaç ay hayatınızı en iyi şekilde değerlendirebilir. Aynaya bakmak için zaman bulana kadar olabilir. Ancak sadece hamilelikten sonra vücudunuzun değişmesi, hayatınızın en iyi şeklini alamayacağınız anlamına gelmez. ...

Mara Newman, New Jersey, diyetisyen ve eski Ağırlık İzleyicileri lideriydi.

Ne Beklentiler

Natalie Fraschetti, karnına ilk kez baktıktan sonra karnına baktığında oğlu, “Vay, bu nasıl normal bir şeye geri dönecek?” diye düşündü. ”

Kaliforniya’daki Encinitas’ta 30 yaşında bir mühendis olan Fraschetti, ilk çocuğunu doğurdu. 2010. Uzun süredir devam eden bir koşucu, yeni fiziği yabancı görünüyordu.

“Hatta yağ bile değildi, tıpkı bir kuru üzüm gibiydi, gerçekten yumuşak, yağlı bir kuru üzüm gibi” dedi. >

Bu deneyim nadirdir ve maalesef yumuşak mantarlık sadece midede oturmaz.

Atlanta merkezli bir fotoğrafçı olan 28 yaşındaki Jenny Burkett Widmaier hamilelik zekâsı boyunca çalıştı. h günlük yoga rutinleri ve ara sıra bot kampı dersleri. Hamileliği sırasında, ekstra kilonun yalnızca midesinde olduğunu düşündü, ancak kızını doğurduktan sonra, poposunda, bacaklarında ve daha önce hiç problem yaşamadığı bir sırt çantasının etrafında ağrı olduğunu fark etti.

Pek çok New Jersey’de kayıtlı bir diyetisyen ve eski Weight Watchers lideri Mara Newman’a göre kadınlar beklediklerinden daha fazla kilo alıyorlar. 25 ila 35 lbs. Newman, sağlıklı kabul edilir ve zayıf kilolu kadınların hala sağlıklı bir menzildeyken 40'a kadar kazanabileceğini söylüyor.

“Ancak bir bel kaygısı için endişelenmediğinde, serbest bir salon geçişi yaptığını hissediyorsun. Newman, dedi.

Sabır Deneme

Hamile ünlüler görünüşte hastane önlüklerinden haftada 2 kırmızı halı elbisesine geçtiği için, yeni annelerin fiziksel değişiklikleri kabul etmenin yanı sıra geri alma zorluğunu kabul etmeleri zor forma gir.

İyi haber, hamilelikten daha iyi bir şekle girmenin mümkün olmasıdır. Kötü haber, çok fazla sabır alacak.

Dr. Los Angeles, California Üniversitesi'ndeki bir OB /GYN doktoru olan Michael Johnson, hemen spor salonuna gitme dürtüsüyle mücadele etmesini tavsiye ediyor.

Hamilelik sırasında, kan hacminin hazırlıkta artış göstermesi için en az yüzde 15 artış doğum ve kan kaybı için. Johnson, “Kadın yüzükleri sıkıldığında, kan hacmini genişletmenin yan ürünü” dedi.

Ancak bu basit sıvılar hamilelikten sonra hızla harekete geçecek ve kadınlar böbreklerden sıvının dramatik bir şekilde salınmasını bekleyebilirler. iki ila yedi gün arasında. 20 lbs'ye kadar. Hamilelikten sonraki ilk haftada kolayca kaybolabilir.

Ayrıca, altı paketinin eskiden olduğu, yumuşak ve çürük kuru üzüm oturan, nispeten normale dönmesi en az altı hafta alacaktır.

Rahim fetal büyümeyi desteklemek için artar, ancak doğumdan sonra emzirme sırasında veya kendi başına normal büyüklüğü en az altı hafta yeniden kazanmak için büzülür.

Karın duvarının kas lifleri Teknik olarak asla tamamen normale dönmeyecek bir şey olan bebeğin büyümesini sağlamak. Johnson, “karın duvarının kendini yeniden şekillendirmesinden ve normal tonuna inmeye başlamasından bu işlemin üç ila altı ay sürebilir.”

“Makul bir beklentiniz olmalı” dedi. Absını geri almak için en büyük ipucu? En az dört ay geçinceye kadar sitem yapmayı düşünmeyin veya endişelenmeyin.

“Gün boyu situp yapabilir veya egzersiz yapabilirsiniz ve hiçbir şey başaramazsınız” dedi. “Beden bunu kendi başına yapmak zorunda.”

Xtend Barre'ın 29 yaşındaki Andrea Rogers - pilates ve dansın birleşimi - Florida'daki Boca Raton'da geçenlerde ilk çocuğu oldu.

“Çekirdeğe odaklanan bir çok çalışma tam vücut hareketidir” dedi Rogers.

Sonunda daha sıkı abs yapılmasına neden olacak çekirdeği güçlendirmek için iyi bir duruş uygulaması önerdi. doğumdan sonraki ilk birkaç hafta, vücut rahat hissettiğinde yavaşça tahtadaki varyasyonları egzersiz programlarına eklemeden önce.

“Otururken, emzirirken veya hızlı bir e-postaya girmeye çalışırken, omurganın bulunduğu yere odaklanın ve uyumlaştırma, düz durmayı düşünür. ”

Yumuşaklığa yardım etmenin bir başka yolu,“ Anne Doktorları ”na göre her şey aşırı gerilmiş gibi hissettiğinde fazladan destek için bir karın bağlayıcısı veya kuşak kullanmaktır. Gebelik ve Doğum İçin Nihai Rehber, "tarafından Dr. Yvonne Bohn, Allison Hill ve Alane Park.

Yeni anneler tarafından sıklıkla unutulan bir şey, pelvis taban kaslarının, pelvisin alt kısmındaki kasların her şeyi tutan kasların önemidir. Bu kaslar hamilelik ve doğum ile travmatize edilir ve iyileşme sürecinin ilk aşamasına başlamak için en az altı hafta sürer.

“Belirli egzersiz türlerini caydırma eğilimindeyim çünkü çok fazla koymak istemiyorsunuz Mesane desteğini korumak için stres (pelvik taban kasları), ”dedi Johnson.

Hamilelikten en az sekiz hafta sonrasına kadar koşma ve koşma gibi sert egzersizlere karşı tavsiyelerde bulunur. Bunun yerine, eliptik veya yüzme gibi daha az yoğun kardiyoyu tercih edin.

Yeme ve Beslenme

Vücudunuz buna hazır olduğunda nasıl egzersiz yapılacağının yanı sıra, kontrol altına almanın en iyi yolu ne yediğinizi izlemektir . Buradaki kötü haber şu ki geri dönme kuralına geri döndü: Daha az al ve daha fazla harca.

Jessica Alba ve Halle Berry'yi hayatlarının en iyi şekli haline getirdiği ünlü spor antrenörü Ramona Braganza Hamilelik, kadınların emziriyorlarsa kalorileri yakacaklarını varsaymaları gerektiğini söylüyor.

“Müşterilerim kalori alımını azalttı ama yine de emzirmek için 500 kaloriye izin verdiler” dedi. “Fakat sütte bir değişiklik fark ederseniz, kalorileriniz çok düşük demektir.”

Emzirirken, bebeğiniz için en iyi sütü sağlamak için yoğurtta, sütte ve hafif peynirlerde daha fazla kalsiyum tüketin. Bununla birlikte, emziren anneler teknik olarak kilo vermeyi kolaylaştırabilirken Johnson, bu fikrin fazla abartıldığını söylüyor.

“Angelina Jolie'yi ve hemşireliğin bu kadar kaloriyi nasıl yaktığını okuduğunuz için yanıltıcı olduğunu düşünüyorum. Açlık, ”dedi Florida Fort Myers’ta 30 yaşındaki bir gazeteci olan Annabelle Martin.

Bebek sahibi olmak dokuz ay sürse de, kilo almak ve kendinizi daha iyi hale getirmek için dokuz kez alabilir. şekillendirirler. Hafif egzersize başlamadan bile doğumdan en az altı hafta sonra, karın duvarının kendisini yeniden tonlandırmasını bekledikten sonra en az dört ayın üstündeki faktoring, en kısa sürede 2 beden kırmızı halı elbisesi giymiyor olabilirsiniz. bebek uykuda.

Ancak sabır ve ön koşullardaki kısıtlamalarla kaslar, son egzersiz için hastaneden ayrıldıktan iki hafta sonra koşu bandına atladığınızdan daha hızlı ve daha iyi tepki verir. Uygun bir diyet ekleyin ve bebeğin kilosunu kaybetme yolunda olacaksınız.

Efsaneler Debunked

Bebek sonrası kilo ile ilgili bazı yaygın mitleri reddetmek:

“ Vajinal doğum yerine sezaryenli bir bölüme sahipsem, doktorlar absimi kesecekler. ”

Sezaryen için yapılan insizyon türü kas ayırma ameliyatı değil. Tüm katmanlar uygun şekilde kapatıldığında, karın duvarınız şişlik dışında değişmez. Bir kez iyileşirse, kontur aynı kalır.

“Hamileyken sahip olamadığım her şeyi yiyip içebilirim.”

Hem anne hem de bebek için daha sağlıklı olan emzirme, doğum öncesi vitaminlerinizi alırken aynı zamanda dikkatli beslenmenize de devam etmek önemlidir. Yüksek miktarda cıva içeren balıklardan uzak durmaya devam edin, anne sütünüzde izler oluşabilir.

“Eğer koşu bandına girersem Gisele Bundchen'in absini alabilirim.”

>

Hamilelik ve doğum sırasında rektus kasları - altı çantanızın nerede olacağı - dışarı çıkar. Bebeği olan bir kadın küçük bir gevreklik yaptığında, karın fasyası üzerinde bir diyastaz, bir elmas şekli veya bir çıkıntı göreceksiniz. En az üç ila altı ay, zaman dışında hiçbir şey bu kasları daha erken geri getiremez.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]