| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Aile Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

19 Hafta Hamile Belirtileri

Gebelik, bir kadının 19 haftaya ulaşmasıyla neredeyse yarı yarıyadır. Bu aynı zamanda ikinci trimesterin ortasıdır, genellikle "altın trimester" olarak adlandırılır, çünkü en belirsiz ve rahat hamilelik dönemidir, Dr. Thomas deHoop ve Cincinnati Üniversitesi'nden Arthur Ollendorff. 19 haftaya kadar, hamilelik kendini pek çok yaygın semptomlarla tanır.

Uterin Büyütme

19 haftaya kadar uterus tipik olarak göbeğe veya umbilikusa ulaşır, eMedTV'yi not eder. Fazla kilolu olmayan kadınlar, göbek deliğinin altındaki karın normalden daha sert olduğunu ve hafifçe dışarı çıktıklarını hissederek normal kıyafetlerine uymanın imkansız olmadığını düşünebilirler. Aşırı kilolu kadınların bu noktada rahim anahatlarını ayırt etmeleri daha zor olabilir.

Fetal Hareket

İkinci, üçüncü veya daha fazla hamilelikteki kadınlar genellikle daha erken bir aşamada, çabuklaşma denilen fetal hareketleri hissederler. ilk kez anneler. Amerikan Gebelik Birliği'ne göre, 18 ila 20 hafta arasında ilk kez çalışanların hareket hissetmeleri için ortak bir zaman. Çabuklaştırma tipik olarak, bir annenin cildinin iç kısmına küçük çırpınma veya kelebek hareketleri gibi gelir. Gerçek tekmeler daha sonra gelir. 19 haftaya kadar birçok kadında bir iyileşme yaşanmış olacak.

Cilt Değişiklikleri

Hormonla ilişkili cilt değişiklikleri genellikle belirgin - ve sinir bozucu - yaklaşık 19 hafta oldu. Normal cilt değişiklikleri hamile kadınların yüzde 90'ını etkiler ve artan östrojen seviyeleri ile ilişkili olabilir. Bunlar, deHoop ve Ollendorff'a göre meme uçları, göbek, perine ve koltuk altları etrafındaki cildin koyulaşmasıdır. Bazı kadınlarda hamilelik maskesi veya kloazma adı verilen yüzde artan pigmentasyon görülür. Göbek ve kasık kemiği arasındaki çizgi, linea nigra, genellikle de kararır. Cilt etiketleri, küçük etli benign büyümeler ve moller de hamileliğin 19. haftasında artabilir. El ve ayak avuç içi normalden ve kaşıntılı daha kırmızı olabilir. Örümcek anjiyomları adı verilen küçük dilate kan damarları, yüzünde, omuzlarında ve kollarında, eMedTV notlarında ortaya çıkabilir.

Yuvarlak Ligament Ağrısı

Yuvarlak ligament ağrıları, 19 hafta civarında yaygındır, Kadın Sağlığı Raporları. Yuvarlak ligaman uterusa yapışır ve normalde çeyrek inç kalınlığından daha azdır, deHoop ve Ollendorff açıklar. İkinci trimesterde, yuvarlak ligaman büyüklüğü artar ve daha gergin veya sıkı hale gelir. Ani bir hareket ligamenti uzatabilir ve alt karnında birkaç dakikaya kadar sürebilen ağrıya neden olabilir.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]