| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Aile Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Güvenlik Açığının Zayıf Olduğu Efsanesini Bozmak

Ben her zaman, başkalarını desteklemeyi seven, motive olmuş, bağımsız bir insan oldum. İyi bir dinleyici olarak biliniyordum, arkadaşlarım için orada olmaktan çıktım ve kendi ihtiyaçlarımla kolayca karşılaştım. 20'li yaşlarımın ortalarında, işim için seyahat ediyordum ve tutkulu olduğum işe giriyordum. İlk evimi satın almak üzereydim, harika bir arkadaş grubum vardı: Dışarıdan hayatım mükemmel görünüyordu.

Ama içeride kaybolmayacak bir yalnızlık hissettim. Geçmişten gelen iyileşmemiş yaralarla mücadele ediyordum ve insanların “mükemmel olmayan” bir versiyonunu görmelerine izin vermekten korkuyordum. İnsanların güvensiz veya bozuk versiyonunu görmelerine izin verirsem kabul edilmeyeceğime korktum. Aslında hiç kimsenin bir arızada yanımda olmasına izin vermedim, ancak yakın arkadaşlarımdan sadece kendimi bir araya getirdikten sonra rahatlık isterim.

bir ilişki bulmakta zorlanmamın sebebinin, çok kırılmış olduğum için olduğunu düşündüm. Aslında bunun tam tersi olduğunu düşünmediğini, aslında tam tersi olduğunu düşündü: Başarılı, başarılı ve çok yönlü olduğumu düşünüyordu. Bu yorumu yıllarca hatırladım ve kendimi nasıl gördüğümle kendimi nasıl gösterdiğimi kesmekle kafam karıştı.

Diğerleriyle bağlantı, hayatta olmanın önemli bir parçası.

Öyleydi. O zamanlar ilk önce Brené Brown'ın TED Talk'unu güvenlik açığı konusunda izledim ve bir akor çaldı. Benim için göze çarpan şey, Brown’ın araştırmasının savunmasız kalmanın bir bağlantı kaynağı olduğunu tespit etmesiydi. Hayatta kaç kutu kontrol ettiğimi ve bilmeden mükemmel görünen kendimin parlak bir görüntüsünü yarattığımı gösteren bir resim ortaya koyuyordum. Brown’ın bulguları, ilişki kurmanın ve bağlantının paylaşım mücadelelerinin, kalp krizlerinin ve başarısızlıkların sonucu olduğunu gösterdi. Kendimizi görmemize izin verdiğimizde bağlantının ortaya çıktığını buldu. Mesele ne yaptığımız değil, kim olduğumuzla ilgili. Eğer insanlar sizin kim olduğunu göremiyorlarsa, bağlantı kurmak zordur.

Hassas Olmak Hakkında Mitler

Güvenlik açığı ile ilgili efsane zayıflık anlamına gelir. Bir şeyi bilmediğini veya yardım istemediğini itiraf ettikleri takdirde, yetkin olmadıklarını ima ettikleri konusunda endişelenen insanları duyuyorum. Ayrıca birçok insanın, ihtiyaçlarının karşılanmadığına dair korkunun sorulmaması için bile yeterli olduğunu söylediğini duydum. Örneğin, bir iş arkadaşından “bilmeniz gerektiğini” düşündüğünüz bir şeyi yapmak için yardım istemekten korktuğunuzu hayal edin.

Güvenlik açığı zayıflık olarak görülüyorsa, insanlar aşırı telafi etmeye ve her şeyde güç veya yetkinlik göstermeye çalışırlar. onlar yapar. Gördüğüm ortak özelliklerden bazıları mükemmeliyetçilik, sonucu kontrol etme ve vaktinden daha fazla sorumluluk alma ihtiyacı. Benim için zor olan ve uygulamamda bir yaşam koçu olarak gördüğüm şey, konuşmaya başlayana kadar, bu efsanenin yoluna girdiğinin farkındalığı olmadığı yönünde.

Bu güvenlik açığı savunmasızlığın zayıf ve yetkinliğin güçlü olduğu bir ölçekte, bu tamamen bir efsanedir.

Neden Kendini Küçültebilirsin? -

Hiç kimseye izin vermediğimde bağlantım kesilmiş hissetmem şaşırtıcı değil. gerçek beni gör. Diğerleriyle bağlantı, hayatta olmanın, neşe hissetmenin, var olmanın ve bize yaşamda bir amaç vermemizin önemli bir parçasıdır. Başkalarıyla daha derin bir bağlantı oluştururken, varlığımızın kaynağıdır ve bunu yaparken başkalarının da savunmasız olmalarına izin verir.

Kendini aynen kabul ederek, yaptığın savunmaları ve duvarları düşürürsün Etrafında dolaş ve insanların seni etkilemesine izin ver. Yaralanma, kendini iyi hissetmeme veya maruz kalma hissi riskinin sadece korku olduğunu ve aslında sizin için bir şey ifade etmediğini kabul etmek bir seçimdir. Diğer insanların sizi algılarını kontrol etmeye çalışmaktan rahatlarken omuzlarınızdan ağırlık kaldırma gibi geliyor.

Güvenlik açığı, başkalarıyla bağlantıyla ilgilidir ve aynı zamanda kendimizle olan bağlantıyla da - kendimize insan olma izni vererek, Acı hissetmek, hata yapmak, dağınık olmak. Güvenlik açığına izin vermek, ne olursa olsun, olduğu gibi sevmeye ve aidiyet etmeye hak ettiğinize güvenmek anlamına gelir.

Güvenlik Açığı Uygulaması

Güvenlik açığı her gün güçlendirmeye başlamak için yeni bir "kas" dır ve formül ya da formül yok Bunu yapmanın doğru yolu. Daha savunmasız kalmak için çalışmak istiyorsanız, önerdiğim bazı uygulamalar şunlardır:

Yardım almadan kendiniz için yaptığınız şeylerin bir listesini yapın.

Listenizdeki tüm öğeler işaretleninceye kadar listenizdeki her öğe için haftada bir kez yardım alın. Ardından yeni bir liste yapın ve işlemi tekrarlayın. Yaptığınız her ne olursa olsun, rahatlık bölgesinin dışında hissetmelisiniz. Günlük olarak arkadaşlardan, bir ortaktan veya bir yabancıdan bu şeyleri istemek için alıştırma yapın.

Bu Brené Brown TED Konuşmasını izleyin. (aşağıdaki videoya bakın)

Yardım istediğinizi düşündüğünüz herhangi bir direniş ve kendinizle ilgili yargılarınız hakkında günlük yayınlayın.

Güvenlik açığı veya eksikliği zayıf ya da güçlü olmakla ilgili bir şey. Kendinizi tam olarak olduğu gibi görmenize ve kabul etmenize izin verme uygulamasıdır. Korunmasız olmak, yaşamınızda neler olduğunu kontrol etmek ve tahmin etmek için kullandığınız engelleri ortadan kaldırmaktır. Bu duvarları indirdiğinizde, otantik kendinizin gelmesine izin verirsiniz. Yaygın insanlık ve otantiklik deneyimleri sayesinde başkalarıyla derin, samimi ilişkiler kurarız.

—Kristin

Okuyucular - Kendinizin ya da başkalarının zayıf olduğunu düşünüyor musunuz? “Düşük anlarınızı” aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Korunmasız olmanın kendi başına bir çeşit güç olduğunu düşünüyor musunuz? Aşağıya bir yorum bırakın ve bize bildirin.

Kristin Price, bir mücadelenin kökenini açığa çıkaran bütün bedenli yaklaşımlara olan derin bağlılığından ilham alıyor. Kristin kendi şirketini kurdu ve yaşamını dönüştürmek için başkalarıyla birlikte çalışan lider, yaşam koçu ve sertifikalı beslenme pratisyeni. Kristin ile web sitesinde, Facebook'ta ve Twitter'da bağlan.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]