| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | Ruhsal Hastalık ile başa çıkmak |

Sağlığı ve Hastalıkları

Evde Alzheimer Hastaları Yrd Ürünler

bunama ya da Alzheimer tanısı bir kişi diğerlerinden tamamen bağımlı hale ve onun bağımsızlığını vazgeçmek zorunda olduğu anlamına gelmez . Bazı destekleyici teknoloji ve aile ya da sosyal hizmetler desteği ile bireysel ihtiyaçları ve koşullara bağlı olarak , birçok kişi kendi bağımsızlık çok korumak ve zaman önemli bir uzunluk için kendi evlerinde kalmayı başarabilir . " Yardımcı teknoloji" herhangi bir araç ya da daha fazla bağımsız yaşamak için bir kişi sağlayan vehasta veailesi hem de temel günlük görevleri kolaylaştırır ürünüdür . Hafıza

böyle yakın bir aile üyesi olarak bir tanıdık ses, Kaydeden ister , bu mesajlar önemli bir bilgi Alzheimer hasta soracak veya hatırlatmak için otomatik olarak oynar. Hatırlatmalar belirli zamanlarda çalışacak şekilde ayarlanabilir : . Örneğin , ona ilaç almakhasta hatırlatmak

cihaz aynı zamanda bir basınç mat aktive edildiğinde etkinleştirmek için ayarlanabilir . Bir dertli yalnız yaşıyor ama uyanma vegece boyunca dolaşıpalışkanlığı Örneğin , bir basınç matyatak odası kapısında veyayatağın yanında yerleştirilebilir. Hasta uyanır vebasınç mat duruyor zaman , güven verici bir mesaj yatağa dönmek içinhastayı isteyen , çalınabilir . Hasta uygunsuz zamanlarda veya giymiş almadanevi terk veyakapı kilitleme alışkanlığı varsa , mesajlar tüm bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için kaydedilebilir .
İlaç Assistance

Basit tablet kutular farklı gün ve saatlerde farklı bölmeleri çoğu eczanelerden satın alınabilir . Bu hastalardoğru ilacı sağlamak için önceden bir hafta için aile üyeleri veya bakıcıları tarafından doldurulabilir .

Otomatik dağıtıcılar da mevcuttur . Bir kez uygun bir kişi tarafından doldurulur , dağıtıcı doğru zamanlarda doğru ilaç yönetmek için ayarlanabilir. Dağıtıcı sadecegerekli dozajı bip sesi ve yayınlayacak . Bazı modellerdeilaç almakhasta hatırlatmak için bir ses istemi ile programlanabilir. Otomatik dağıtıcılar bir hastanın yanlışlıkla çok fazla tablet almariski olmadan , bağımsız olarak ilaç yönetmek için hastaların sağlayacak .
Görsel Yardımlar

Görsel yardımcıları değerli sağlayabilir Alzheimer hastaları için yardım. Basit belirtiler gibi odalar bulunduğu hatırlatmalar , ya da çekmece ve dolapları etiketleri gibi ,ev etrafında yerleştirilmiş olabilir . Dijital görsel araçlar büyük, basit yazı bu görünen saat, gün ve tarih vardır . Birçok hasta , belki de aslında akşam olduğunda bu sabah inanan , günün saatine ilgili karışıklık muzdarip dijital yardımcıları , ayrıca bu ekran sabah , öğleden sonra , akşam ve gece mevcuttur .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]