| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | Ruhsal Hastalık ile başa çıkmak |

Sağlığı ve Hastalıkları

Nasıl Ruh Sağlığı Destek Grubu Peer geliştirin musunuz

? Eşit olarak bir akran destek grubuna , üyeler etkileşim . Bu hasta ve profesyonel arasındakiilişki farklıdır . Üyeler yalnız olmadıklarını bilmenin rahatlığını bulmak ve bu gruplar genellikle insanlar açmak için güvenli bir yer sağlar . Ruh sağlığı ile mücadele bazı aile veya arkadaşdesteği olmayabilir , böylece bu grupların destek hayati bir temel sağlar. Kendi ruh sağlığı akran destek grubuna gelişmekte zaman, özveri ve organizasyon alacak . Talimatlar 1 odaklanmayı Seçim


. Destek grupları , genel ruh sağlığı ya da bozuklukları ya da depresyon yeme gibi daha özel bir kategori odaklanmak olabilir . Grup için bir ad seçin .
2

karşılamak için bir yer bulun . Yerler toplum içinde durumuna bağlı olarak değişebilir , ama toplantılar güvenli , konforlu bir yerde yapılmalıdır . Yerel kütüphane , toplum merkezi , kiliseler , YMCA veya okullar deneyin . Konumu tekerlekli sandalye olmalıdır . Eğer bir haftalık , iki haftalık , aylık veya diğer düzenli olarak toplantılar düzenleyecek karar .
3

zemin kurallar belirleyin . Gizlilik listenizinen doğru olmalıdır . Sonra bir gündem oluşturmak . Bu, her toplantı değişebilir , ya da toplantılar başlamak için bir üs olarakaynı birini kullanabilirsiniz. Sen tanıtımları için zaman , edebiyat üzerinden geçmek için zaman dahil etmek isteyebilirsiniz , bu tür projelerin ya da karar verme ve tabii ki destek tartışma için zaman bir blok .
4 gibi herhangi bir grup iş için rolleri seçin

grup üyeleri . Grup odaklı tutmak için bir kolaylaştırıcı aday . Diğer opsiyonel roller , dakika alarak atıştırmalık ve içecek koordine ve zamanı tutmak içerir .
5

topluluğuna grup duyurun . Grubun amacını listeleyen bir web sitesi oluşturun . Kelime almanıza yardımcı olmak için diğer yerel gruplar , gazete ve işletmeler için e - postaları , el ilanları ve basın bültenleri göndermek . Iletişim bilgileri sağlamak için emin olun .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]