| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ölüm Kaygısı Nedir ?

Ölüm kaygısı da adlandırılan thanatophobia , HypnoGenesis gibi hipnoz ve hypotherapy için bir dergi tarafından tanımlanan " ölüm ya da ölüm bir marazi veya anormal ve kalıcı korku . " Ölüm kaygısı ile tutulmuş insanlar ölüm izliyorsunuzdur veya ölüm hakkında konuşmaktan kaçınmak için çalışırken zaman büyük miktarda harcama olabilir . Birçok kişi korku ya da stres hayatlarının bazı noktasında ölümü ile ilgili deneyim . Bu hayat yaşıyorşekilde duruyor zaman Ölüm kaygısı bir sorun haline gelir . Tanımı ve Belirtileri

Ölüm kaygısı , kısacası , ölmek anormal korku . Ölüm anksiyetesi bir kişi ölüyor ile ilgili herhangi bir şey onlar düşündüğümüz zaman , hakkında okumak , konuşmak , işlev televizyon veya gördüğünüz zaten duymak ya da yaşamaya , korkuyor , endişeli ya da yapamaz hale gelir.

Robert'a göre Langs , MD , onun kağıt , " ölüm Kaygısı, üç Formlar " İletişimsel Psikoterapi web sitesi içinEuropean Society bulunan , ölüm kaygısı üç sınıf vardır . yırtıcı ölüm kaygısı , avlanma ölüm kaygısı ve varoluşçu ölüm kaygısı .

, ölüm kaygısı belirtileri , nefes yakalamak için yapamaz olmak , ağız kuruluğu, aşırı terleme , kalp çarpıntısı titreme , sorun açıkça düşünme , mide bulantısı, genel olarak , kontrol kaybı , gerçeklik , anksiyete atakları ve hyperventilating kopuk duygu .
Yırtıcı Ölüm Kaygısı

Dr . Langs yırtıcı ölüm kaygısı saldırıya veya tehdit olduğu zaman ortaya çıkar ne benzer kavga veya uçuş , stres tepkileri içinkişinin neden olduğunu belirtir .
Predasyon Ölüm Kaygısı

endişeli kişi yanlışlıkla ya da bilerek ya başka bir kişiyi yaraladı zaman predasyon ölüm kaygısı oluşur . Avlanma ölüm kaygısı içindebirincil reaksiyon kendi kendine zarar verici davranışlar ya da kararlar olduğunu. Bu davranışlar başka bir kişiye zarar gelen suçluluk geliyor.
Varoluşçu Ölüm Kaygısı

Dr . Langs" ölüm kaygısı en güçlü şeklidir . " Varoluşsal ölüm kaygısını çağırır Durumun bu sınıfkişinin ölürler bildiği gerçeği dayanır . Onlar farkında olan ve kendi ölümünü bekliyorlar. Ölüm Planlama ezici bir aktivite haline gelir .
Kurban

Ölüm ve Vefat Ansiklopedisi göre , insanların çoğu yaşamları boyunca ölüm kaygısı düzeyini düşük, orta ve deneyim . Zihinsel ve duygusal bozukluğu olan duygusal bozukluklar olmayan insanlardan daha ölüm kaygısı düzeyi yüksek görünüyor . Kadınlar erkeklerden daha ölüm kaygısı yüksek seviyede bir rapor ve yaşlı insanların gençlere göre daha az ölüm kaygısını var gibi görünüyor .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com