|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları
Sağlığı ve Hastalıkları

işaretler &Fear &Belirtileri; Anksiyete

Anksiyete ve korku stresli ya da tehlikeli durumlara normal tepkilerdir. Aşırı ve yersiz kaygı ve korkusebat bir anksiyete bozukluğununvarlığını gösterebilir . Ruh SağlığıUlusal Enstitüsü ( NIMH ) göre , yaygın anksiyete bozukluğu ( YAB ) , obsesif - kompulsif bozukluk ( OKB ) , post-travmatik stres bozukluğu ( TSSB ) , sosyal fobi ve panik bozukluk gibi anksiyete bozukluklarının farklı türleri vardır . Anksiyete saldırılar , şiddetli anksiyete belirtilerininbeklenmedik başlangıcı , bazı anksiyete bozuklukları ile ilişkili olabilir . Anksiyete bozuklukları ve fobiler fiziksel ve psikolojik belirtiler olarak kendilerini tezahür edebilir . Bir fobiorantısız korku belirli bir şey ya da durumdur . Fiziksel Belirtileri

Kaygı ve korkuvücudun farklı bölümlerini etkileyen belirtilere neden olabilir . Baş ağrısı , kronik ağrı ve kas gerginliği , mide bulantısı ve ishal , yorgunluk ve huzursuzluk gibi mide problemleri, bütün bir anksiyete bozukluğunun fiziksel belirtiler olabilir . Anksiyete ve ayrıca tıkanma veya boğulduğumla , kalp çarpıntısı , titreme, terleme , sıcak basması hissi gibi fiziksel belirtiler üretebilir fobiler ve duygu , soluk baş dönmesi ya da uyuşmuş . Herkesaynı şekilde (Referans 2 ) anksiyete yaşar .
Psikolojik Belirtiler

Çeşitli psikolojik belirtiler de anksiyete bozuklukları ve korku ile ilişkilidir . Korku kendisi anksiyete bir psikolojik belirti olduğunu. Anksiyete bozukluğu , bazı form ile bu tür güzide ölüm veya azap ve dışarı geçen veya başka kamu kendileri kontrolünü kaybetme korkusu bir korku gibi kalıcı, irrasyonel korkuları olabilir . Anksiyete ve korku da sinirlilik , konsantre veya dinlenmek için bir yetersizlik , aşırı endişe , sinirlilik , ve artan öz - bilinç neden olabilir . Depresyon sıklıkla anksiyete (Referans 2 ) ile birliktedir.
Da anksiyete atakları ifade edilebilir saldırıları , Panik

Panik Atakların , başta panik ile ilişkilidir bozukluk , anksiyete bozukluğu bir tür . Bir panik atak fiziksel ve psikolojik anksiyete belirtilerininani başlangıçlı . Panik atak "5 ila 30 dakika " (Referans 4 ) sürebilir . Tekrarlanan , işlenmemiş panik atak fobileringelişimine yol açabilir . Bir panik atak fiziksel belirtiler nefes darlığı , göğüs ağrısı , artmış kalp hızı, terleme , bulantı ve baş dönmesi içerebilir . Bir panik atak yaşıyor olanlar onlar , boğucu bir kalp krizi ya da ölüyor olduğunu düşünebilir . Bir panik atak , bir kişi, o deli oluyor gibi hissettiriyor ayrışma duygusu neden olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]