| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Hastalıklar ve Yaralanmalar |

Sağlığı ve Hastalıkları

Peristaltik Aksiyonu Teşvik Eden Otlar

Peristalsis veya ritmik bağırsak hareketini, uygun sindirimi teşvik etmek ve çoğu zaman insanların başına gelen utanç verici ve bazen de acı veren bir kabızlıktan kaçınmak için gereklidir. Kabızlığı gidermek için reçetesiz satılan birçok ilaç olmasına rağmen, bazı bitkisel ilaçlar ayrıca peristalsis'i teşvik eder ve kabızlığı giderir. Tüm doğal tedavilerde olduğu gibi, kabızlık için otlar kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışın.

Senna

Senna, doğal olarak oluşan bir uyarıcı müshildir. Sağlık mağazalarının çoğunda bitkisel bir takviye olarak bulunmasının yanı sıra, reçetesiz satılan müshillerin çoğunda da temel bileşendir. Senna genel olarak meslektaşları aloe ve cascara'dan daha nazik olarak kabul edilir, ancak yalnızca hekimin tavsiyesi olmadan kabızlığın giderilmesi için alınmalıdır.

Aloe

Aloe vera en yaygın olan etli bir bitkidir cildi yatıştırıcı özellikleri ile bilinir. Jel ek olarak - cilt hastalıkları için en sık kullanılan - aloe yaprakları kabızlığı gidermek için kullanılan acı, balmumu bir madde ile kaplı. Maryland Tıp Merkezi Üniversitesi, aloe'nin kramp ve rahatsızlık üretebileceğini ve bunun yerine diğer gastrointestinal uyarıcı bitkilerin kullanılmasını önerdiğini bildirmektedir.

Cascara

Cehri olarak da bilinen Cascara sagrada, kuru kabuğundan elde edilmiştir. cascara ağacı ve uzun yıllar boyunca sıvı halde bir müshil olarak mevcuttu. Bazı bitkisel ilaçlarda hala bir bileşen olarak mevcut olmasına rağmen, güvenlik endişeleri nedeniyle 2002'de Gıda ve İlaç İdaresi tarafından reçetesiz satılan bir madde olarak piyasadan kaldırılmıştır. Memorial Sloan-Kettering Cancer Center ayrıca, cascara'nın bağırsak tıkanıklığı veya tanı konmamış gastrointestinal problemleri olanlar tarafından kullanılmaması gerektiğini belirtir. Ayrıca hamile kadınlar veya emziren anneler tarafından kullanılmamalıdır.

Geleneksel bir bitkisel ilaç olmasa da, dökme lif kullanımı genellikle kabızlık durumlarında ilk tedavi yöntemidir. Fiber, bağırsaklarda su tutarak ve dışkıda doğal bağırsak hareketi üretmek için bol miktarda dökme olmasını sağlayarak peristalsisi teşvik etmek için çalışır. Psyllium kabuğu, çoğu lifli laksatifin ana bileşenidir. Kelp, kabızlığın giderilmesine yardımcı olabilecek başka bir toplu üretici ajandır. Dökme müshiller her zaman bol miktarda su ile tüketilmelidir, aksi halde kabızlığı tetikleyebilirler.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]