| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | bipolar Bozukluk |

Sağlığı ve Hastalıkları

Manic Depresanlar için Önerileri

( bipolar bozukluk olarak da bilinir ) Manik depresyon flaş sel ile bir yaz yıldırım fırtına gibi olabilir . Depresyon saat veya gün , hatta bazen haftalarca sürebilir . Mania uyumadan gün ve gece boyunca sürebilir . Ayrıca bir birey aynı zamanda depresyon ve mani hem de yaşayabilirsiniz karma durumlar olabilir .

Manik depresyon için kendi kendine tedavi de dahil olmak üzere tedavisi için çeşitli yöntemler vardır Kendinizi ve Diğerleri bilgilendirin . Ilk adımlardan birihastalık , belirtileri , nedenleri ve tedavileri hakkında daha bilinçli hale geliyor . Onlar dışında bakış açıları ve ses , bilinçli tavsiyelerde yardımcı böylece kendinizi haberdar olduktan sonra , etrafınızdaki bilgilendirmek . Başkalarını bilgilendirilmesimanik depresyon stigma yanı sıra etrafında bakım bireylerin bir destek ağı oluşturmak kolaylaştırmak için yardımcı olur . Akıl HastalıklarıUlusal İttifak ( bağlantı için başvuru aşağıdaki bakın) bilgi , çevrimiçi forumlar ve destek grupları ve diğer bilgilere bağlantılar ile yüklenen bir web sitesi sunmaktadır . Thumb
Dört Kuralları

1 . Organizasyoniyi stratejilerden biridir . Bir defter alın vemani veya depresyon ya ile ilgili sizin için neyin işe yaradığını kaydedebilirsiniz bir şekilde yapılandırmaktadır. Eğer devletler geçiş olabilir erken uyarı işaretleri arayın. Uyarı işaretleri değişir , ancak bazı içerebilir : çekilmesini , hareketsizlik , aşırı uyku , yavaş konuşma , iştah azalması , insanları ya da paranoya kaçınarak . Öz - bilincini artırmak için çalışan bir şey olur ve sonra mani veya depresyonduygusal aşırı azaltmak için neler yapabileceğini bulmaktan üzereyken sergiyi anahtarıdır .

2. . " Başa çıkma " dinlenmek yardımcı olacak yollar için süslü bir terimdir . Duygusal aşırı yardımcı izlemek için yaratıcı etkinlikler , yerlere gitmek , insanları konuşmak için ya da en sevdiğiniz filmleri bulmak . Düzenli faaliyette bulunmak , ayrıaşırı devletlerden , bipolarduygusal yönleri zihninizi tutmaya yardımcı size ve düzenli etkinlikler etrafında bireylerin bakmakta bir ağ oluşturmak için yardımcı olabilir .

3. . Geri düşmek şeyler geniş bir ürün yelpazesine geliştirin. Fiziksel aktiviteler , ilişkisel destekleri, tutum değişiklikleri , benlik ve ilaç yönetimi ve maneviyat manik depresyon yönetmenize yardımcı şeyler her farklı kategoriler vardır . Ne bu şeyler ne bir listesini yazarak ve sonra bunları yaparken taahhüdünde , özellikle sizin için çalışan bulmakta yardımcı olacaktır .

4. . Taahhützor adımdır . Çoğu kez , manik depresyon muzdarip bireylerin motivasyon içindeduygusal iklime göre ağda ve azalan ile , duyguları hakimdir . Kendinize kararlı olmak dışında genel olarak duygular son derece zordur . Bu alanda bir arkadaş ya da aile üyesi ile hesap olması çoğu durumda esastır .
Yardım bulma

En önemli yardım bulgudur . Akıl HastalıklarıUlusal İttifak tarafından yapılan bir araştırmada , "katılımcıların Doksan yüzde üç ( % 93 ) manik depresyon profesyonel tedavi gerektiren bir tıbbi durumdur . Ancak, sadece yüzde 35 bir ruh sağlığı uzmanı kendilerini danışmak ya da birisi için anlaştılar başka manik - depresyon belirtileri yaşıyor . "

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com